793 2. De Britsch-Indische Artillerie. Tot de Britseh-Indische Artillerie bekooren de ondervolgende korpsen: a. De Artillerie van het Punjab grensleger. Deze Artillerie bestaat uit 4 bergbatterijen eti 1 vestingbatterij. De vier bergbatterijen liggen in garnizoen te Kohat, Dhera Ismail Khan, Edwardesabad en Abbottabad; de vestingbatterij te Kohat. Het uniform dezer Artillerie wordt niet vermeld. Bergbatterijen. Bij een bergbatterij zijn ingedeeld 3 Europeesche officieren1 ka pitein en 2 luitenants; deze laatsten dragen den naam van first su baltern en second subaltern. Overigens is de formatie van elke bat terij 1 subadar, 1 jemadar, 1 havildar-major, 1 havildar-betaal- en kwartiermeester, 4 havildars, 4 naicks, 2 trompetters, 60 kanonniers, 1 hoefsmid, 2 havildars-geleider, 4 naicks-geleider en 84 geleiders. De bergbatterijen zijn genummerd van 1 t/m 4. Het aantal vuurmonden per batterij bedraagt 6 kanonnenwelke, wordt niet vermeld. Evenmin is vermeld, welke en hoeveel trek- of draagdieren bij deze artillerie zijn ingedeeld. Waarschijnlijk worden ook hier, evenals bij de hierboven vermelde Berg Artillerie, muildie ren gebruikt, en aannemende, dat ook hier evenals daar per muil dier 1 drijver of geleider wordt gerekend, komt men per batterij op 84 muildieren. Totaal per batterij 169 officieren en minderen. Vestingbatterij. De vestingbatterij is genummerd No. 5. Bij deze batterij is slechts 1 Europeesch officier ingedeeld, de commandant der batterij, die den rang heeft van luitenant. Overigens is de formatie dezer te Kohat garnizoen houdende batterij1 subadar, 1 jemadar, 6 havildars, 6 naicks, 1 hoornblazer en 60 kanonnierstotaal 76 officieren en minderen. De totaalsterkte dezer Artillerie bedraagt dus; a. Berg Artillerie 4 X 6 24 vuurmonden en 4 X 169 676 man. b Vesting Artillerie76 Deze 5 batterijen dragen elk een bijzonderen naam: 1. Kohat 2. Derajat3. Peshawar4. Hazara5. Kohat-Garrison.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 180