795 Zooals uit het bovenstaaude blijkt, is het gros van het personeel, der Artillerie in Britsch Indië uit Europeanen samengesteld. Hiertoe is hoofdzakelijk overgegaan uit overwegingen van staatkundi gen aard, waaitoe de opstand van 1857—1859 aanleiding heeft gegeven IV. De Genietroepen. De Genietroepen zijn ook verdeeld in de twee hoofdrubrieken Britsche en Britsch-Indische. 1. De Britsche Genietroepen Ingenieurs, mineurs, sappeurs, enz. vormen één korps, dat Corps of Boy al Engineers wordt genoemd. Het uniform van dit korps is scharlaken rood en de uitmonstering blauw. Behalve de Staven telt dit korps in Britsch- Indië 3 compagnieën (41% 42e en 43e) Royal Engineers. Daarvan bevindt zich de 41% dus 1 compagnie, in het gouvernement van Bengalen, te Roorkee (1). Yan de formatie wordt niet anders vermeld dan dat elke compagnie telt 1 kapitein-ingenieur, commandant, en 1 sergeant-majoor. 2. De Britsch-Indische Genietroepen. Het korps Britsch- Indische Genietroepen in Bengalen draagt den naam van Corps of Bengal Sappers and Miners. Uiniform scharlaken rood, uitmonstering donker blauw. Het korps telt 10 compagnieën. Daarvan zijn: 1 depotcompagnie, 1 veldtelegraafcompagnie, 2 pontoncompagnieën en 6 compagnieën voor algemeene diensten. De standplaatsen van het korps zijn: Staf, depot (le compagnie), 2% 4% 5e, 7% 9e en 10e compagnie te Roorkee; 3° en 8e compagnie te Peshawar; 6e compagnie te Rawa^ Pindi. De formatie van het korps is Staf'. 1 kolonel, commandant; 1 majoor, tweede commandant belast mot het toezicht over het geniepark en den genietrein te velde; 1 kapitein, belast met het toezicht over het onderwijs; 1 ka- (1) De 42e compagnie ligt te Bangalore, dus in het gouvernement van Madras, de 43e compagnie te Kirkee, dus in het gouvernement van Bombay, in garnizoen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 182