796 pitein, tolk en kwartiermeester1 kapitein, adjudant1 kapitein, in structeur voor militaire telegrafie en seinwezen4 officieren voor spe ciale diensten (kapitein of luitenant)1 luitenant-kolonel van den Geneeskundigen dienst, allen Europeesche officieren, benevens de navolgende ouderofficieren1 sergeant-majoor, 1 sergeant-kwartier meester, (1) 1 sergeant-kwartiermeester, hulpiustructeur in de pionier kunst en 1 sergeant der le klasse, hulpinstructeur voor de militaire tele grafie en het seinwezen; 2 hospitaalbedienden; allen Europeanen. Compagnieën10 subadars, 10 jemadars, 20 sergeanten (Europeanen), 40 havildars (Europeanen), 80 naieks, 20 vice-korporaals (second- corporals, Europeanen), 20 hoornblazers en 1000 soldaten. Voorts zijn toegevoegd aan den staf eeuige kapiteins en luitenants, allen Euro peesche officieren; hun aantal bedroeg op 1 April 1885: 14. (2) Op deze formatie valt het ondervolgende aan te teekenenDe compagniescommandanten zijn Europeesche kapiteins of luitenants één daarvan behoort slechts tot den staf van het korps (staff officer tevens officier voor speciale diensten) de 9 andere compagnies-com mandanten behooren tot de aan den staf toegevoegde officieren (attached officers)van deze 9 officieren zijn er 2 tevens officier voor speciale diensten en een, die tevens de 41e compagnie Britsche Genietroepen (Royal Engineers) te Roorkee in garnizoen (zie hierboven) comman deert. De oudste subadar is subadar-major. Een der jemadars is de Inlandsche adjudant. De aan den staf toegevoegde Europeesche offi cieren behooren echter niet tot de organieke formatie van het korps. Deze is feitelijkEuropeanen, officieren12 (3), onderofficieren en min deren 66 en Inlanders van alle rangen en graden 1160. Totaal dei- organieke formatie: 1238 officieren en minderen. Van de aan den staf van het korps toegevoegde officieren en niet tevens met het commando eener compagnie belast zijnde, is er 1 gedetacheerd bij de mineurs en sappeurs, 1 gedetacheerd bij het genie park en 1 voor speciale diensten, bij den torpedodieust te Calcutta. (1) (2) (3) Quartermaster-sergeant, geen onderofficier voor de administratie. Van deze waren er op 1 April 1885 met buitenlandsch verlof 2. Met den officier van den Geneeskundigen dienst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 183