800 nagenoeg alle overige regimenten was de toestand dezelfde. In Nederland betrof, wel is waar, de nood alleen de hoeveelheid, doch, dank de genomen maatregelen, is het daarbij dan ook gebleven in Indië, waar het oorspronkelijk ook eene sterktevraag was, is het „nietsdoen" oorzaak geweest, dat ook nu de hoedanigheid er mede gemoeid is. Het eene is een natuurlijk gevolg van het andere. De noodzakelijkheid om in de behoefte te voorzien doet de eischen minder stellen de noodzakelijkheid om een groot aantal onderofficieren en korporaals wegens wangedrag terug te stellen, doet o. m. de behoefte weer toenemen, en zoodoende blijft men zonder verbetering in een cirkel draaien, totdater eens een minister van koloniën zal zijn, wien het duidelijk is, dat er achteruitgang is en dat alleen eene aanzienlijke lotsverbetering voor de ouderofficieren eene gewenschte wijziging in dien toestand kan brengen. Wij willen trachten in de volgende regelen eens duidelijk aan te geven wat daartoe noodig is. Yergelijken wij daartoe de positie van den onderofficier in Ne derland met die van den onderofficier in Indië. A. Logies en kazerneering. Nederland. Eene kamer voor 2 of meer personen. 1 tafel met laden. 1 stoel. 1 ijzeren bedkoets. 1 stroozak. 1 hoofdkussen. 1, 2 of meer dekens. 2 bedlakens. 1 kleeding hangkast. 1 servieskastje. 1 waschtafel. Een matras en hoofd peluw mag voor eigen rekening worden aan geschaft- in dat geval is het gewoon onder houd dier voorwerpen voor rekening v/d. lan de. Yerlichting vrij. Indië. Eene kamer voor 1 of 2 personen. 1 tafel met laden. 1 stoel. 1 ijzeren bedkoets. 1 stroozak. 1 hoofdkussen. 1 deken (in enkele garnizoenen.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 187