802 Nederland. Bij verpleging in een H. Uitzicht op burgerlijke Rijksbedieningen. Indië. Alle muzikanten. Alle art. en genie werklieden. De gehuwde mili tairen hebben aan spraak op Behoorlijke huisves ting in of buiten de kazerne, 1 tweemans- nachtleger met matras en hoofdpeluw. Behoudt hij zijne soldij en brood en be taalt als verpleeggel- den 10 cents daags. Bij K. B. dd. 15 April 1869 is bepaald, dat mititairen, met de medaille voor trouwen dienst versierdbij voorkeur in aanmer king zullen komen tot het verkrijgen van on derscheidene Rijksbe dieningen. Op eenen bij dat besluit gevoeg- den staat komen 52 soorten van betrekkin gen voor. Alle stafmuzikan ten. Alle art. en genie werklieden. Aan gehuwde mili tairen wordt veelal ter bewoning gegeven 1 kamer alleen (heb ben er geen recht op) en, 1 ijzeren bedkoets met stroozak en hoofd kussen ten behoeve der vrouw. Yerliest hij zijne soldij en vivres en ont vangt 10 cents daags als zakgeld. Yoor den aandachtigen lezer van het bovenstaande is verdere toelichting overbodig. De richting in welke de verbetering van het lot van den onder officier kan en moet plaats hebben, is hierbij toch duidelijk aangegeven. Die verbeteringen hier in details aan te geven, zou vooralsnog een nuttelooze arbeid zijn, en mocht werkelijk tot eene reeds lang verwachte en hoog noodige lotsverbetering worden overgegaan, dan zij de regeling der details aan de ter zake adviseerende, voorstellende en beslissing nemende autoriteiten aanbevolen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 189