633 men eene Bataksche oorlogsverklaring op bamboe geschreven, en aan een boom in de nabijheid der hoeta opgehangen. De brief behelsde een dreigement van Si Djorat, een der voornaamste hoofden van Si Torang, en van Toean Onggong, een der voorvechters van Singa Mangaradja. Intusschen was van hoogerhand machtiging ontvangen om het landschap Si Torang te tuchtigen, waarom den 26en Augustus de volgende dispositie werd uitgegeven. le De colonne wordt ten 4^ u. v. m. gewekt, gebruikt brood en koffie en treedt aan ten westen van het in aanbouw zijnde troepen kampement. Ieder man voorzien van ketoepat. 2e Ten 5^ u. v. m. wordt afgemarcheerd in de volgende formatie le compagnie van het 17e bataljon (vormt voorhoede en spits); artillerie met hare munitiën en reserve munitie voor de infanterie 2/3 gedeelte der 3e compagnie van het 17e bataljon; de ambulance; de materialen der genie de goederen der intendance; ]/3 gedeelte der 3e compagnie van het 17e bataljon. 3e De artillerie verstrekt aan elk peloton infanterie vóór den afmarsch twee kistjes reserve munitie met de noodige dwangarbeiders komt de colonne in gevecht, dan wordt de munitie steeds zoo spoedig mogelijk aangevuld de commandant der artillerie wijst daartoe eenige manschappen en dwangarbeiders aan. 4e De vrouwen, die tot nu toe de colonne volgden, blijven in Simenangking. 5e Yóór den afmarsch worden kleedingtasschen, wollen dekens en alle niet strikt noodige goederen in Simenangking opgelegd. 6e. De kwartiermeester neemt met zich7 kisten jenever, 9 kisten hard brood, 8 koelievrachten wijn, koffie en specerijen benevens de kookketels. 7°. Ten dienste der artillerie worden gesteld 100 dwangarbeiders, ambulance 14 dwangarbeiders, intendance 54 dwangarbeiders; de overige dwangarbeiders benevens de vrije koelies, dragen de genie materialen en, indien er nog vrije koelies overschieten, de wollen dekens; de dwangarbeiders die de stormladders dragen, worden voorzien van bijlen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 20