825 maatschappij, op de nu voorgestelde leest geschoeid, zeker wel zoo veel bijval- zal vinden, als aan de aanvankelijk voorgestelde vereeni- ging reeds is te beurt gevallen. Daarom is niet verder geaarzeld om deze maatschappij tot stand te doen komen. Op de daartoe op den 17den April 11. door de oprichterskolonel Kriesfeld (gep.), de luitenant-kolonels Yan der Eb en De Koningh, de majoors Timmermans (gep.), Lucher (gep.), Berkholst (gep.), Ma- thijsen, Staverman, Deijkerhoff en Penn (Commandant Bat. schutterij), de kapiteins Niclou (gep.), De Haas, Yan der Dussen en Hasselaer, ritmeester Brass en den luitenant Walpot, gehouden vergadering is echter nog aangenomen, dat de maatschappij zal werken tot gerief van de actief dienende en gepensionneerde officieren en de adjudan ten-onderofficier van de Land- en Zeemacht en der Schutterijen, de ambtenaren behoorende tot de Departementen van Oorlog en der Marine, alsmede van de pensioen genietende weduwen van genoemde officieren en ambtenaren en hunne gezinnen. Dienovereenkomstig is de acte van oprichting don 10 Juni 11. al hier voor den notaris H. J. Meertens verleden, daarop de bewilliging van Zijne Excellentie den Gouverneur-Generaal, bij Gouvernements besluit van 29 Juni j. 1. N°. 1, verkregen, en als zoodanig afgekon digd in de Javasche Courant van den 3den dezer N°. 53. Ter voldoening aan het bepaalde bij de artikelen 50 en 51 van het wetboek van koophandel zijn dadelijk 200 aandeelen op naam van de oprichters genomen. De overige 800 aandeelen kunnen nu opvolgend worden uitgegeven, waartoe de verkrijgbaarstelling van ieder aandeel zoo gemakkelijk mogelijk is gemaakt, door, voor zoover de nominale waarde niet in ééns wordt gestort, de gedeeltelijke fournissementen te stellen op slechts f 5. 's maands, of zooveel meer naar verkiezing, welke in- tussöhen in de afdeeling A. van de deposito-rekening worden ingeno men, tot het bedrag voor ieder aandeel geheel zal zijn geleverd, waar na het aandeel wordt uitgereikt, tegen afschrijving van de voorloopig daartoe in deposito gestelde bedragen. Het bij de maatschappij in deposito stellen van gelden is geregeld, zooals aanvankelijk is voorgesteld, met wijziging echter in zeover,

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 212