826 dat de depositeuren niet in de wisselvallige winst deelen, maar eene vast bepaalde rente genieten van 61/, ten honderd 'sjaars, voor de voor bepaalden tijd (Afdeeling A), en van 5 '/a °/0 voor de voor on- bepaalden tijd (Afdeeling B) gedeponeerde gelden. Voor zoover namelijk van het tegendeel niet blijkt, neemt het be stuur stilzwijgend aan, dat zij, die bereids gelden in deposito hebben aangeboden, hunnerzijds met deze gewijzigde rente-bedeeling zich kunnen vereenigen. Tot leden van het hiergenoemde bestuur zijn in de op den 17en April 11. gehouden vergadering van oprichters gekozen, de heeren L. J. F. Timmermans, gepensionneerd majoor infanterie, penning meester der Bataviasche spaarbank, F. Lucher, gepensionneerd majoor der infanterie, C. Deijkerhoff, majoor van den Heneralen staf, A. D. J. Penn, majoor Commandant der Bataviasche schutterij, se cretaris der ITandelsvereeniging alhier, en TI. L. de Haas, kapitein der infanterie, gedetacheerd hij het wapen der genie, alle welke heeren deze betrekkingen hebben aanvaard. De majoor C. Deijkerhoff is daarop tot voorzitter van het be stuur verkozen. De maatschappij zal velen fiuantiëel kunnen steunenvermindering van uitgaven voor onze eerste behoeften, is toch synoniem aan ver hooging van inkomsten, en, naarmate het gebruik van deze gelegen heid om zich van het noodige te voorzien toeneemt, zal een gunsti ger uitkomst ook meer op den voorgrond treden. Ook biedt de maatschappij eene aanbevelenswaardige gelegenheid aantot eene binnen ieders bereik liggende wijze van sparen, waar bij de oploopende rente weder vrucht afwerpt. Het bespaarde zal daardoor binnen weinige jaren zich beduidend vergrooten, en de uit- keering er van, vooral bij een eventueel vertrek naar Europa, steeds welkom kunnen wezen. Niet onbelangrijk zijn echter de bezwaren, thans te overwinnen om tot eene geleidelijke uitvoering te geraken. Men kan niet verwachten, dat het geheel onmiddellijk zal beant woorden aan het met de oprichting dezer maatschappij op den voor grond. gestelde doel. Het is bijv. niet mogelijk om al dadelijk de

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 213