635 luitenant Spandaw werd daarnevens geplaatst met 1 peloton der 3e compagnie, waarvan eveneens eene sectie „en tirailleur" en eene sectie gesloten. Het le peloton der le compagnie onder luitenant Rojer volgde als reserve. Avanceerende en steeds 's vijands linkerflank met eene omtrekking bedreigende, gelukte het met weinig inspanning de Batakkers uit het landschap Pitoe batoe te verdrijven. Het overige der colonne mar cheerde intusschen langzaam voort; de marsch der koelie's werd daarbij bemoeielijkt en vertraagd door een ravijn met drassen bodem en steile wanden van 10 M. hoogte. Ook tusschen Pitoe batoe en Si Lain moest de colonne weder een drassig terrein doortrekken, waarom eerst eene hoeta ten N. van dat drasland, door eene sectie van het le peloton der lc compagnie bezet werd, waarna de colonne volgde. Alle hoeta's van Si Lain hadden witte vlaggen uitgestoken en onthielden zich van vijandelijk heden, maar nauwelijks was de grens van dit landschap bereikt en de spits der colonne onder een hoogen boom aangekomen, of het vuur der lieden van Si Torang begon op nieuw uit het zacht golvende terrein ten Z. der hoeta's. Evenals bij Pitoe batoe werd weder eene kleine aanvalscolonne geformeerddeze marcheerde aanvankelijk langs de hoeta's van Si Lain naar den rand van het ravijn van Aik Bola, ten einde aldus wederom den linkervleugel des vijands te verdrijven. Bovendien werden onder een grooten boom 2 mortieren in batterij gebrachtdie met gunstige uitwerking 2 worpen op 900 en 1000 passen deden. De aanvalscolonne dreef daarop de vurende Batakkers terug en hoeta Boksa werd zonder verlies bezet. Daarbinnen lag een gesneuvelde Batakker. Terwijl het hoofd der colonne ten O. dezer hoeta opmarcheerde en de koelie's en verderen nasleep inwachtte, ontving men vuur in front en ook uit de diep liggende hoeta's van Paraloe Angin. Te vens kwam de vijand op nieuw op onze linkerflank opzetten en beschoot den langen sleep koelie's, die nog tusschen Si Lain en hoeta Boksa marcheerde. Het vuur op de rechterflank uit Paraloe Angin werd tot zwijgen gebracht door eenige salvo's en met een paar granaatfrorpen op 600

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 22