636 en 800 passen, waardoor brand in een der huizen ontstond. Om het vuur op de linkerflank te doen ophouden, werd de wester face van hoeta Boksa door eenige europeesche fuseliers bezet, terwijl in het verlengde dier face luitenant Nix met een peloton der 3C com pagnie eene opstelling koos, en den vijand met eenige salvo's in bedwang hield. Aan luitenant Slangen werd opgedragen met de achterwacht de koelie's te beschermen. Daarop werd dezelfde aanvalscolonne als vroeger geformeerd om den vijand in front te verdrijven. Een geladen mortier bleef ten oosten van hoeta Boksa met eenige fuseliers op het voetpad, om de rechter flank der avanceerde colonne te dekken, en op de hoeta's en de sawah te vuren, zoodra daaruit weder geweerschoten mochten worden gegeven. De aanvalscolonne avanceerde daarop, gevolgd door de overige artillerie 5 mortierenvan alle terreinplooien gebruik maken de om zich te dekken, gingen de tirailleurs beurtelings sprongsge wijs vooruit. De vijand sloeg toen op de vlucht. Luitenant Schafer bezette de 2 hoeta's Paraloe Angin op de hoogten ten westen van en nabij de Aik Bolan, de inlandsche fuseliers onder luitenant Spandaw drongen de andere hoeta's Paraloe Angin binnen. Toen de colonne binnen de hoeta's was vereenigd, was het 3-| u. n. m. Er werd nu tot 5 uur rust gegeven, om daarna de hoeta's Paraloe Angin nabij Si Djorat aan te vallen, wijl uit deze hoeta's geweer schoten gelost werden op de koelie's, die water uit de rivier haalden. Op dat uur rukte de le compagnie met 2 mortieren uit om hoeta Paraloe Angin te nemen en van daaruit Si Djorat aantevallen. Beide hoeta's liggen slechts 150 pas van elkander verwijderd. Alle noodige materialen werden medegevoerd om in Paraloe Angin 's nachts eene zeer zware granaatfougas aan te leggen en de hoofd kampong Si Djorat den volgenden morgen te bewerpen en daarna te nemen. Nadat de artillerie 6 granaten op 800 pas in Paraloe Angin ge worpen had, begon het volk de hoeta in den z. o. hoek te verlaten, waarop nog 2 granaten op 900 pas werden geworpen, die goed tusschen de vluchtelingen insloegen. Yau deze 8 granaten sprongen er 7. Zonder

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 23