858 „van het departement van oorlog, en dien het geheel voor met Wol- „seley-praatjes over de voordeeleu van korten diensttijd." „Deze schotel, welke alleen kan klaar gemaakt worden door koks van het departement van oorlogwordt door hen aanbevolen als „zeer geschikt voor een tropisch land en kost ongeveer 200 millioeu „guldenbovendien stuurt hij de militaire instellingen flink in de war." Deze voorstellingwaartegen men zou kunnen inbrengen dat zij onvolledig isdaar geen melding is gemaakt van de zeebrigade, be staande uit uitgezochte matrozen van eenige oorlogsschepenis in hoofdzaak ontegenzeggelijk juist; de gebreken van die samenstelling worden daarin onbarmhartig blootgelegdeenige toelichting op den gang van zaken zal dit gereedelijk doen inzien. Hoewel in Engeland een zeker aantal bataljons infanterie steeds, als voor „buitenlandschen dienst" aangewezen, op vermeerderde sterkte gehouden worden (910 soldaten), herhaalt zich telkens hetzelfde ver- schijnsel, dat van die regimenten bij het te velde trekken een be langrijk gedeelte (soms 20 a 30 °/o) moet achterblijven wegens te jeugdigen leeftijd of lichamelijke ongeschiktheid om de vermoeienissen van een veldtocht te doorstaan. In allerijl wordt dan op het laatste oogenblik het incompleet door vrijwilligers van elders aangevuldaan vulling uit het tweede bataljon van hetzelfde territoriale regiment toch is onmogelijk, aangezien dit zich in Indië of in de koloniën bevindt. Zulk een te velde trekkend bataljon bestaat dus voor t/4 of '/3 uit elementen, die eerst op het laatste oogenblik daarbij worden in gedeeld en daaraan dus volkomen vreemd zijnhet taktisch verband in zulk een troep laat natuurlijk véél te wenschen overtijd om dit eenigermate te verhelpen is er niet; een paar dagen na aankomst der aanvullingsmanschappen gaat de troep scheep, komt dan al spoedig voor den vijand en het verblijf aan boord van een schip komt de discipline in den regel niet ten goede. Dat gebrekkige taktisch verband heeft voor de Engelschen reeds meermalen ernstige gevol gen gehad; zij zei ven erkennen dat de tegenspoeden, die zij in de laatste jaren nu en dan hebben ondervondenvoor een niet gering deel daaraan geweten moeten worden. Het kan dan ook niet anders of het taktisch verband van de te genwoordige Engelsche strijdmacht in Soedan moet nog al te wen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 245