859 schen over latenvooral wanneer men in aanmerking neemt dat dit maal de van de soldaten gevorderde inspanning buitengewoon groot was en dus meer dan anders op het weerstandsvermogen van het individu moest worden gelet, verder de wijze van samenstelling van het kameelkorps (1) en de bereden infanterie (2) en bovendien nog de omstandigheid dat de opmarsch naar Ivorti (het uitgangspunt der operatiën) geschiedde langs den Nijl in booten, die gemiddeld niet meer dan 10 gewapenden vervoerden, en dat de overtocht van Be neden- Egypte 2 a 3 maanden duurde. Wolseley is een groot voorstander van en zeer ingenomen met de tegenwoordige wijze van aanvulling van het Engelsche leger, het z. g. n. „short service systemwaarbij de meerderheid der soldaten na 6 jaar dienst bij de reserve overgaanhij laat niet na de daaraan verbonden voordeelen bij elke gelegenheid in het licht te stellen vooral bij toespraken en feestreden (after-dinner speeches) is hij uit bundig in zijn lof over de elementen, die dat stelsel aan het leger verschaft. Desniettemin is het een feit en een zeer eigenaardig ver schijnsel tevens, dat daar waar hij met de een of andere opdracht wordt belast, hij onmiddellijk maatregelen treft om de krijgsmacht, waarmede hij te velde trekt, bij voorkeur samen te stellen uit uit gezochte soldaten met langeren diensttijdhetgeen wel als een be wijs mag worden aangemerkt dat het werktuig, waarvan hij de bruikbaarheid zoo bijzonder hoog schat, door hem zeiven minder begeerd wordtwanneer hij aan den arbeid gaat. Yoor een gedeelte echter vindt die handelwijze zijn verklaring in de meening van dien ondervindingrijken en bekwamen generaal om trent her oorlogvoeren tegen onbeschaafde volksstammenhij zegt daaromtrent: (3) „In de eerste en voornaamste plaats is het naar mijne meening „noodzakelijk, dat alléén de uitgezochte soldaten (the very best men) „van ons leger in zulk een oorlog moeten gebruikt worden. Yraag (1) Bestaande uit uitgezochte manschappen van 18 cavalerie regimenten, w. o. drie van de Garde- en van 7 Garde-bataljons; het was in het geheel ruim 1000 man sterk. (2) Bestaande uit uitgezochte manschappen van verscheidene infanterie regimenten. (3) Wolseley, The soldiers pocket-book for field service blz. 398.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 246