882 h. Afdeeling Stoeterijen. (Horse-Breeding Operations). 1 inspecteur van den militairen Yeteiinairen dienst. (General superintendent). III. Be staven van het opperbevel over het leger. De Opperbevelhebber, buitengewoon Lid in den Raad van Indië, Generaal (der Infanterie). (1) 1. De staf,toegevoegd aan den persoon van den Opperbevelhebber 1 kolonel der Cavalerie, militaire secretaris, 1 kolonel, tolk, 3 adjudanten (2 kapiteins en 1 luitenant), 1 Iulandsche adjudant (ressaldar-major), 1 geneesheer (chirurgijn-majoor). 2. Stavendiensten en departementen van het opperbevel van het, leger (Hoofdkwartier) a. Be Generale Staf (Adjutant General's Department). 1 chef, Generaal-Majoor (Major-General (2)), aan wien is toege voegd een civiel ambtenaar als secretaris 1 plaatsvervangend of sous-chef (Deputy Adjutant General) Kolonel 1 plaatsvervangend of adjunct sous-chef (first Assistant Adjutant General), Luitenant-Kolonel; 7 chefs van den Staf bij de divisiën, Kolonels en Luitenant-Kolonels (Assistants Adjutants General), van wie 1 Kolonel bij het hoofdkwartier; 8 chefs van den Staf in militaire afdeelingen (Kolonels, Luitenant- Kolonels, Majoors en Kapiteins) (Deputy Assistant Adjutants General), van wie 1 Majoor bij het hoofdkwartier; 10 chefs van den Staf bij de brigades (Brigade-Majors), Majoors en Kapiteins, van wie sommigen ook dienst doen als chef van den Plaatselijken (Station) Staf, in tegenstelling van de 8 voorgaauden, die ook als chef van den staf bij eene brigade dienst doen, maar behooren tot, den zoogenaamd.en District Staff. (3) (1) Een rang boven dien van Luitenant-Generaal. De titel van den Generaal der Infanterie is Excellentie, niet die van den Luitenant-Generaal, chef van het Departe ment van Oorlog en Marine; deze wordt the Honourable genoemd. (2) Niet te verwaren met den Franselien titel Major Général, dien o. m. Maarschalk Leboeuf in 1870 als chef van den Generalen Staf droeg. (3) De stafofficieren worden geplaatst bij1 het hoofdkwartier (Army Head Quar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 269