884 en diensten behooren tot het leger in Bengalen voor het meerendeel. (1) c. De Militaire Verkenningen (Intelligence Branch). Evenals bij den Generalen Staf worden bij dezen diensttak geplaatst officieren van alle wapens. De formatie voor Bengalen is 1 chef, Kolonel (Deputy Quarter Master General), sous-chef, Luitenant-Kolonel (Assistant Quarter Master General), 1 plaatsvervangend sous-chef (Deputy Assistant Quarter Master General), 1 referendaris (chief clerk), Luitenant. (2) d. Departement der Militaire Justitie of dat van den Advocaat- Fiscaal (Judge Advocate General's Department). Als bizonderheid moet worden vermeld, dat advocaat-fiscaal en auditeurs-militair allen officieren zijn, maar dezulken alleen, die een academischen graad bezitten. De formatie is 1 advocaat-fiscaal, Kolonel, 1 plaatsvervangend advocaat-fiscaal (Deputy Judge Advocate Ge neral), Luitenant-Kolonel. oorts telt Bengalen 5 militaire auditiën. De auditeurs-militair bekleeden den rang van Kolonel, Luitenant-Kolonel, Majoor of Kapi tein en dragen den ambtstitel van Deputy Judge Advocate. De resi- dentiën der militaire auditiën zijnFort William, Umballa, Allaha bad, Rawal Pindi en Meerut. Het spreekt van zelf, dat deze rech terlijke ambtenaren niet met onze auditeurs-militair kunnen worden vergeleken. Elke krijgsraad heeft bovendien zijn eigen rapporteur (1) De Inspectie der Artillerie, zooals duidelijk blij kt, gedeeltelijk niet. (2) De Topographische dienst is geen militaire, maar een civiele diensttak (Survey of India), waarbij echter geene civiele ambtenaren, doch officieren zijn geplaatst. Deze dienst is in verschillende onderafdeelingen gesplitsttopographische en trigo nometrische, opname voor de landrente, commissie voor de grensregeling (boundary commission), afdeelingen cartographie, lithographie, photog'raphie en instrumenten astronomische, enz. De formatie is1 chef, Kolonel (Surveyor-General of India) 1 sous-chef, Kolonel (Deputy Surveyor-General, in charge, Revenue Survey Branch) voor de onderafdeeling opname voor de landrente; 1 sous-chef (Deputy Surveyor- General, in charge, Trigonometrical Survey Branch) Kolonel, voor de onderafdeeling Triangulatie; 3 Majoors, chefs van afdeelingen op het hoofdbureau te Calcuttavoorts uit 3 inspecteurs der le klasse, 8 inspecteurs der 2e klasse, 8 inspecteurs der 3e klasse, 8 inspecteurs der 4e klasse (allen hoofdofficierenKolonel, Luitenant-Kolonel, Majoor) 6 adjunct-inspecteurs der le en 3 der 2e klasse (allen Kapitein of Luitenant).

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 271