885 of secretaris; elk garnizoen zijn magistraat (cantonment magistrate). e. Departement van clen Veterinairen dienst. De Veterinaire dienst telt twee categorieën van officieren: zij die tot het Britsche leger en zij die tot den Britsch-Indischen dienst behooren. De eerstgenoemden behooren tot het Army Veterinary Department en maken verreweg de meerderheid uit van dezen dienst tak, de laatstgenoemden tot het Indian Veterinary Department. De chef van het corps behoort tot het Britsche leger. Voorts telt men 0 inspecteurs, waarvan 5 tot den Britsch-Indischen dienst behooren (Inspecting Veterinary Surgeons), 12 artsen der le klasse en 19 art sen (Veterinary Surgeons 1st class en Veterinary Surgeons). De chef draagt den ambtstitel van Principal Veterinary Surgeon in India. Omtrent rangen of assimilatie wordt niets vermeld. (1) Eigenaardig is het, dat het Departement van den Geneeskundigen dienst niet vermeld wordt, als behoorende tot de Staff and Depart ments of the Army maar alleen vertegenwoordigd wordt in het De partement van Oorlog en Marine. Opmerking verdient het, dat Geneeskundige en Veterinaire diensten niet, zooals in Ned.-Indie, onder één chef staan. Tot den Geneeskundigen dienst in Britsch-Tndië behooren alleen 1° de corpsen officieren van Gezondheid, 2° het corps Apothekers. 1De officieren van Gezondheid (Medical Services) (2) Zooals reeds gezegd is, behooren deze officieren of tot het Britsche leger of tot den Britsch-Indischen dienst (Indian Medical Service). a. Britsche Geneeskundige dienst. De chef, die Surgeon-General wordt genoemd en den rang heeft van Generaal-Majoor (Major General (3)) is tevens chef over den Britschen Geneeskundigen dienst in Indië (Surgeon-General Her Majesty's Forces in Bengal and Principal Medical Officer Her Majesty's British Forces in India). Voorts telt dit corps voor Bengalen (1) Uniform blauw, uitmonstering kastanjebruin fluweel. (2) Uniform scharlaken rood, uitmonstering zwart fluweel. (3) Voor Generaal-Majoor zegt men in Engeland steeds Major General. Tusschen Kolonel en Generaal-Majoor heeft men nog den rang van Brigadier General.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 272