886 6 kolonels (Deputy Surgeon General), 9 luitenant-kolonels (Brigade Surgeon), 38 (Surgeon-Major), 38 Majoors (Surgeon-Major), 112 kapiteins (Surgeon). b. Britsch-Indische Geneeskundige dienst. De Britsch-Indische Geneeskundige dienst is tevens civiele en militaire geneeskundige dienst, doch draagt niet als in Ned.-Indië een dualis tisch karakter. Zij, die tot dezen diensttak behooren, zijn allen officieren. De chef heeft den rang van Generaal-Majoor en den titel van Surgeon General and Sanitary Commissioner with the Government of India. De formatie is overigens voor Bengalen 9 kolonels (als boven), 21 luitenant-kolonels (idem), 41 (idem), 107 majoors (idem), 143 kapiteins (idem). Onder de laatsten bevinden zich ook inboorlingen, die aan een der Medical Colleges in Indië gediplomeerd zijn, maar daarom nog niet mogen of moeten worden vergeleken met onze doctors djawa. Yoorts behooren tot den Britsch-Indischen Geneeskundigen dienst 3 garnizoensdoctoren (Garrison Surgeon) te Attock, Chunar en Port William, en 4 magazijnmeesters (Medical-Store-Keeper), officieren van Gezond heid met den rang van Luitenant-KolonelMajoor of Kapiteinte AllahabadCalcutta en Mean Meer benevens Het corps Inlandsche Hospitaalsoldaten (1) (Army Hospital Native Corps) Dit corps werd opgericht in 1881. Het bestaat uit 10 detache mentendie niet genummerd, maar van a tot en met k geletterd zijn verspreid over even zoovele leg er af deeling en (2). De sterkte van het corps wordt niet opgegeven. Eigenaardig is de bepaling, dat commandant van het corps is de chef over den Britschen Genees- (1) Uniform blauw. (2) Hierover later.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 273