887 kundigen dienst in Indië (1) en hem toegevoegd is als stafofficier eeu hoofd-apotheker der le klasse (1st Grade Senior Apothecary). Als commandanten der tien detachementen treden op de eerstaanwe zende officieren van Gezondheid bij bovenbedoelde legerafdeelingen (Deputy Surgeon-General of Division and District). 2. Het corps Apothekers. Zeer eigenaardig is de verhouding van den apotheker tot den offi cier van gezondheid bij het Britsch-Indische leger. Het corps zelf wordt Subordinate Medical Department genoemd. De leden van dit corps mogen den officiersrang niet bekleedenmaar zijn slechtszoo als de Engelschen dat noemen warrant officers. (2) Een chef heeft het corps niet. De formatie is 13 hoofd-apothekers der le klasse 13 hoofd-apothekers 2e 78 apothekers lc 34 apothekers 2e 124 assistent-apothekers lc 47 assistent-apothekers 2e 36 onder assistent-apothekers volgens de formatie doch feitelijk 80 sterkte. Sanitaria en reconvalesceutengestichten vindt men te DalhousieLau- dour, Darjeeling, Murree, Naini Tal, Pachmarhi en Kausali. Zij worden gecommandeerd door Luitenant-Kolonels der Infanterie, aan wie een staf is toegevoegd van een drietal officieren. f. De staf van het personeel belast met het garnizoensonderwijs in Indië Garrison Instruction Staff in India). Een tak van dienst, die in het Ned.-Indische leger onbekend is. Die staf is niet auders dan de superintendence of het deskundig en bevoegd toezicht over de verschillende garnizoensschoien, die in vroegere jareu ook in het Ned.-Indische leger bestonden, maar door de koips- scholen werden vervangen, doch zonder dat toezicht. Die staf bestaat (1) "Waaruit zou moeten worden afgeleid, dat de Chef van den Britsch-Indischen Ge neeskundigen dienst aan dezen ondergeschikt is. (2) Slechts enkele apothekers dragen den honorairen titel van Surgeon.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 274