889 Alleen voor het gouvernement van Bengalen behooren tot het per soneel bij het Materieel der Artillerie de ondervolgende warrant of ficers: (1) 5 plaatsvervangende commissarissen, 3 assistent-commissarissen, 2 plaatsvervangende assistent-commissarissen 69 conducteurs 28 onder-conducteurs 4 dienstdoende onder-conducteurs benevens 5 civiele ambtenaren, meesters hoofdwapencontroleurs. Tot het personeel van het Materieel der Artillerie behoort ook het personeel der Artillerie werkplaatsen. (Ordnance Manufacturing Establishments). In Britsch-Indië worden de ondervolgende werkplaatsen of fabrie ken der Artillerie gevonden a. voor paarden- en andere tuigen en zadels te Cawnpore b. voor infanterie-en cavaleriemunitie te Kirkee en Dum-Dum, c. voor affuiten en voertuigen te FategarhBombay en Madras d. voor buskruit te Madras, Ishapore en Kirkee, e. voor projectielen der Artillerie en gieterijen te Cossipore. Bij deze werkplaatsen is het ondervolgende officierspersoneel in gedeeld 10 directeuren, Kolonel, Luitenant-Kolonel en Majoor (Superinten dents of Factories), 6 onder-directeuren, Majoor, Kapitein en Luitenant (Assistant Su perintendents of Factories). k. Het departement der Militaire Administratie. (Military Accounts Department). De chef van dezen diensttak vormt met de hem toegevoegde of- (1) Wat een warrant officer is, kan moeilijk juist vertaald worden. Vroeger heette een onder-officier in het Britsche leger een non-commissioned officer. Thans noemt men een onderofficier boven den sergeant een warrant officer. De hierbedoelde war rant officers staan echter eene trede hooger en moeten met de Hollandsche fortifica tie opzichters, de Indische (d. z. onze) magazijnmeesters en opzichters der Artillerie, Genie en van den Topographischen dienstalsmede de dienstdoende officieren (doing duty officers) worden geassimileerd. Sommigen hunner hebben den titel van kapitein en luitenant-honorairzelfs majoor-honorair. 1885, Dl. II. 58

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 276