890 ficieren, zooals hierboven is gebleken, eene afdeeling van het Depar tement van Oorlog en Marine. Yoorts bestaat deze dienst voor geheel Britsch-Indië uit de ondervolgende officieren voor de groote meer derheid van het Staff Corps (1) die na beproeving daarbij worden geplaatst 3 controleurs (Controllers), Kolonel en Luitenant-Kolonel, 3 militaire administrateurs (Military Accountants) van de le klasse en den len graad, Luitenant-Kolonel en Majoor, 5 militaire administrateurs van de le klasse en den 2en graad, Kolonel, Luitenant-Kolonel, Majoor en Kapitein, 5 militaire administrateurs van de 2e klasse en den len graad, Majoor en Kapitein, 5 militaire administrateurs van de 2e klasse en den 2en graad, Luitenant-Kolonel, Majoor en Kapitein, 5 militaire administrateurs der 3e klasse, Kapitein en Luitenant, 7 assistent-militaire administrateurs, Kapitein en Luitenant. Aan het hoofd van het administratief beheer in de drie gouverne menten Bengalen, Bombay en Madras staat een controleur. Aan den controleur voor Bengalen is toegevoegd een civiel ambtenaar. Een gedeelte dezer administrateurs zijn betaalmeesters, een ander gedeelte ordonnateursterwijl de hoogeren in rang hetzelfde werk verrichten wat een groot gedeelte uitmaakt van dat onzer intendanten (pay examiners) in de militaire afdeelingen en gewestelijk militaire commandementen. Als eene eigenaardigheid moet worden vermeld, dat aan dezen diensttak zijn toegevoegd 4 officieren van een geheel anderen diensttak, voor de controle der rekeningen. Drie hunner zijn voor de controle der rekeningen van den Geneeskundigen dienst en der schulden aan den lande en een voor die der rekeningen van de Marine. Zij voeren den titel van examiner. De drie eersten zijn hoofdofficieren (Kolonel en Luitenant-Kolonel) van den Geneeskun- (1) Het Staff Corps is, zooals voldoende bekend is, het corps, waartoe alle officie ren behalve die van den Geneeskundigen en Yeterinairen dienst behooren, die voor goed zijn overgegaan in Britsch-Indischen dienst. Om daarvan deel uit te maken, moet ieder officier aan dezelfde wetenschappelijke en geene geringe eischen voldoen; eene beproeving gaat steeds den overgang vooraf. De eischen verschillen eenigszins voor het Bengal, Bombay en Madras Staff Corps.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 277