- 891 digen dienst, de vierde is een civiel ambtenaar. Behalve deze zijn er nog 2 civiele ambtenaren, die den titel dragen van assistent-exa- miner en speciaal belast zijn met de controle der rekeningen in de gou vernementen Bombay en Madras voor het leger. I. Ret departement der Intendance (Commissariat Department). Aan het hoofd van dezen diensttak, die voor de groote meerderheid tót het Staff Corps en overigens voor het meerendeel tot de Infanterie behoort, staat een Kolonel, met den ambtstitel van Commissary General, die, zooals uit het bovenstaande blijkt, zitting heeft in het Departement van Oorlog en Marine. Geen officier kan zonder voor afgaande beproeving bij de Intendance overgaan. De plaatsen, waar zich de verschillende stapelmagazijnen bevinden, worden niet opgegeven. De formatie is overigens 3 plaatsvervangende commissarissen generaal (Deputy commissary general), Kolonel en Majoor, 4 assistent-commissarissen generaal le kl., Kolonel, Luitenant- Kolonel en Majoor, 4 assistent-commissarissen generaal 2e kl., Kolonel, Luitenant- Kolonel, Majoor, 6 plaatsvervangende assistent-commissarissen generaal le kl., Kolonel, Majoor, Kapitein, 6 plaatsvervangende assistent-commissarissen generaal 2e kl., Majoor, Kapitein, 12 onder-assistent commissarissen generaal le kl., Majoor, Kapitein, Luitenant, 16 onder-assistent commissarissen generaal 2e kl., Luitenant; benevens de volgende warrant officers 2 plaatsvervangende commissarissen (Deputy Commissary), met den titel van kapitein honorair, 2 assistent-commissarissen, met den titel van luitenant honorair, 4 plaatsvervangende assistent-commissarissen, van wie enkelen den titel hebben van luitenant honorair, 20 conducteurs, 34 on der-conducteurs, 4 dienstdoende onder-conducteurs.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 278