892 m. Het Transportwezen (Transport Branch). Aan het hoofd van dezen diensttak, die, zooals ook reeds hier boven is gebleken, eene afdeeling vormt van het Departement van Oorlog en Marine, staat een Kolonel. Het gros der officieren behoort tot de Cavalerie en het Staff Corps, de rest tot de Infanterie. De chef draagt den ambtstitel van Deputy Commissary General for Transport. Overigens is de formatie 1 sous-chef (Assistant Commissary General for Transport), Kolonel, 2 plaatsvervangende assistent-commissarissen der lekl., Luitenant- Kolonel, Majoor, 2 plaatsvervangende assistent-commissarissen der 2e kl., Majoor, 3 onder-assistent commissarissen der le kl., Majoor, 2 onder-assistent commissarissen der 2e kl., Kapitein en Luitenant benevens de ondervolgende warrant officers: (1) 1 plaatsvervangend assistent-commissaris, met den titel van luite nant honorair, 5 conducteurs, 7 onder-conducteurs. n. Veefokkerij te Hissar (Hissar Cattle Farm). Aan het hoofd dezer gouvernementsinrichting staat een kapitein, met den titel van directeur (superintendent) en wien is toegevoegd een officier van Gezondheid, doch geen veearts. o. Het Kheddali etablissement te Dacca. (2) Aan het hoofd van dit etablissement staat een civiel ambtenaar. ■p. De remonte (Army remount Department). Er zijn 3 remontedepóts te SaharanpurBabugarh en Oossoor. De chef van dezen diensttak en de verdere daarbij geplaatste officieren zijn van het Staff Corps, de Cavalerie en Artillerie. De Directeur heeft den rang van Kolonel, draagt den titel van Director of Army (1) Behalve de in dit opstel genoemde en in verschillende speciale diensten ge plaatste warrant officers, telt men nog bij verschillende inrichtingen en instellingen, magazijnen, bureaux, depóts, enz. 39 warrant officers, waaronder 1 met den titel van majoor honorair en 4 van luitenant honorair. Onder hen vindt men o. m. 7 con ducteurs, 12 onder-conducteurs en 14 sergeanten-majoor. Men kan den warrant officer dus niet noemen den aan den officier geassimileerde, zooals onze militaire ambtenaren van voorheen. (2) Welk etablissement dit is, fokkerjj of stoeterijwordt niet vermeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 279