893 Remount Operations for India en is te Saharanpur dus niet aan het Departement van Oorlog en Marine of in het hoofd-kwartier geplaatst. Aan het hoofd van de drie remontedepóts staan drie hoofdofficieren, Kolonel of Luitenant-Kolonel, die den titel dragen van Superinten dent of Reserve Depot. Toorts zijn er bij twee remonte depóts nog geplaatst assistent-superintendentenrespectievelijk met den rang van Kolonel en Kapitein en even zoovele paardenartsen. In elk gouvernement (Bengalen, Bombay en Madras) is een hoofd officier der Cavalerie of Artillerie bovendien speciaal met de remon te belast, die den titel draagt van Remount Agent at the Presidency. q. Militaire Stoeterijen (Horse Breeding Operations). Waar tegenwoordig stoeterijen worden gevonden, is niet vermeld. Zij zijn echter niet alleen in het gouvernement van Bengalen, doch ook in dat van Bombay. Aan het hoofd van dezen diensttak staat een Inspecteur van den Veterinairen dienst met den ambtstitel van Ge neral Superintendent, die noch aan het Departement van Oorlog en Marine of in het hoofdkwartier, maar te Meerut geplaatst is. Onder hem staan twee onder-inspecteurs van den Veterinairen dienst met den titel van Assistent Superintendent, die beiden te Babugarh zijn geplaatst. r. Het beheer der kleeding voor het leger. (Army Clothing Department) Aan het hoofd van dezen diensttak is een Kolonel geplaatst, die den titel draagt van Superintendent and Agent tor Army Clothing en te Calcutta verblijf houdt. s. Het beheer der Militaire bouwwerken. (1) (Military Works Department) Aan het hoofd van dezen diensttak staat een Kolonel met den (1) Evenals bij de Infanterie, Cavalerie, Artillerie, Veterinaire en Geneeskundige dienst, dienen bij de Genie officieren van het Britsche Geniecorps en Britsch-Indische officieren. Op 1 April 1885 telde het Britsche geniecorps in Indië1 Kolonel, 4 Luitenant-Kolonels, 40 Majoors, 119 Kapiteins en 64 Luitenants. Bij het Britsch- Indische Geniecorps telde men op dien datum: 1 Generaal, 2 Luitenant-Generaals, 5 Generaal-Majoors en 45 Kolonels. Onwillekeurig vraagt men, welk emplooi al deze officieren hebben. Vooreerst dienen er niet minder dan 15 hoofdofficieren Kolonel, Luitenant-Kolonel en Majoor en 9 Kapiteins en Luitenants bij den Topographischen dienst. Anderen zijn in sommige technische betrekkingen bij het leger; enkelen in zuiver civiele betrekkingen, zooals

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 280