895 2 dirigeerende ingenieurs der le klasse (Kolonel), 2 2e (Brigadier (1) en Majoor), 3 (2) 3e (Majoor), 12 executeerende (2) 1e (KolonelLuitenant-Ko lonel en Majoor), 10 2e s (Majoor en Kapitein), 10 3e (Majoor en Kapitein), 8 (Luit.-Kolonel en Ka pitein), 24 assistent-ingenieurs le (Kapitein, Luitenant en Luit, honorair), 10 2e v (Kapt.Kapt. honorair Luit. en Luit. hon.), 2 3e (Luitenant honorair (3)). Torpedowezen (4) 1 kapitein, inspecteur over het torpedowezen (Sub-Marine Defen ces), te Calcutta. De Genie heeft voor hare bouwwerken hare eigene comptabiliteit (account establishment). Deze bestaat uit het navolgende officiers- personeel 2 inspecteurs (examiners) der 3e klasse (Majoor en Luitenant). Een onderdeel der militaire werken vormen de kazernes, bekend onder den naam van Barrack Department. Hiertoe behoort het on dervolgen de personeel: 6 opzichters der le klasse (Barrack Masters 1st Class), Kolonel inspecteurs der 5e kl., (Majoor en Kapitein), 1 plaatsvervangend inspecteur der 4e kl., (Kapitein) en 1 assistent-inspecteur (Luitenant), allen officieren der Genie. (1) Wanneer een Kolonel bij liet Britsche leger eene brigade commandeert, draagt hij den titel van Brigadier General. Welke beteekenis deze titel echter bij den Staf der Genie heeft, weet ik niet. (2) Voor de Engelsche benamingen zie men de noot, handelende over het Depar tement der Burgerlijke Openbare Werken. (3) Deze personen met honoraire officierstitels zijn warrant officers. Bij de Bur gerlijke en Militaire Werken zijn bovendien geplaatst de ondervolgende warrant offi cers: 8 plaatsvervangende commissarissen, 7 assistent-commissarissen, 5 plaatsvervan gende assistent-commissarissen. Deze bekleeden allen honoraire kapiteins- of luite nantsrangen. Yoorts: 29 conducteurs, benevens 36 onder-conducteurs. (4) Eigenaardig mag het worden genoemd, dat het torpedowezen bij het Britsch-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 282