898 iv. De Brigade Staf. De Brigade Staf bestaat uit de Kolonels (Brigadiers) die de bri gades commandeeren en telt: 6 generaal officieren, brigadecommandanten le kl. j (Brigadier Ge- 5 2e j neral). Eenigeu zijn zelfstandige, anderen ondergeschikte brigadecomman danten. (1) x. De Divisie Staf. De Divisie Staf bestaat uit de Generaals, die de divisiën comman deeren, en hunne adjudanten en telt: 6 Generaals, divisiecommandanten, 6 adjudanten. ïndeeling van het leger. Het leger is verdeeld in 6 divisiën en 11 brigadesdie niet ge nummerd zijn maar genoemd worden naar de territoriale of plaat selijke indeeling. Het gouvernement is bovendien in even zoovele militaire districten (afdeelingen) verdeeld als er zelfstandige brigades zijn. De divisiën worden gecommandeerd door een Luitenant-Gene raal of Generaal-Majoordie recht hebben op een adjudant (aide de camp), den rang hebbende van Luitenant, Kapitein of Majoor. De brigades en districten worden gecommandeerd door Kolonels, die; omdat zij brigadecommandant zjjnden titel dragen van Brigadier (Brigadier General); zij hebben geen .adjudant. Divisie- en brigade (district) commandanten worden getrokken uit de vier wapens. Som mige brigades zijn zelfstandig. Men kan niet zeggen, dat elke divisie in twee brigades is verdeeld. De oorlogsindeeling moge zoo zijnde normale is zoo niet. Bij som mige divisiën vindt men 1 brigade en de rest der troepen over ver schillende garnizoenen verspreid, die, zooals later blijken zal, geen brigade verband hebben. Elk dezer garnizoenen wordt station ge noemd, de plaats waar de troepen gelegerd zijn cantonment. Elk station heeft zijn staf, die Station Staff wordt genoemd en bestaat^ 1) Feitelijk zijn er zooals zal worden ontwaard meer brigadecommandanten dan 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 285