899 behalve den commandeerenden officier (1), uit een stafofficier (2), een eerstaanwezende officier van Gezondheid, een chef der militaire politie (cantonment magistrate (3)en naarmate de garnizoenen groo- ter zijnnevens den eerstaanwezenden officier van Gezondheid (staff surgeon) ook uit een officier der Intendance (commissariat officer), een officier der Artillerie voor het Materieel (commissary of ordnance), een officier voor den Trein (transport officer), enz. De staf van eene brigade is evenmin als die van een station nor maal. In den regel zal die iets grooter, soms wel eens kleiner zijn dan die van een station. Dit hangt van plaatselijke omstandigheden af. Gewoonlijk bestaat de staf eener brigade, behalve den comman dant, uit den chef van den Staf (Deputy Assistant Adjudant Gene ral of Brigade Major), den eerstaanwezenden officier van Ge zondheid (die hier den titel voert van Principal Medical Officer), den chef der Militaire Verkenningen (Assistant Quartermaster General) en den Commandant der Artillerie. Groote brigades hebben den staf eener divisie. Ook deze is niet normaal. Behalve den divisiecommandant en zijn adjudant, bestaat die staf uit dezelfde autoriteiten als die eener brigade en komen daarbij gewoonlijk nog een auditeur-mili tair, een officier voor het materieel der Artillerie, een inspecteur voor de draagbare vuurwapenen en een chef der Intendance. (1) Deze commandeerende officier wordt station commander genoemd en zou het best met onze Indische plaatselijke commandanten (5) kunnen worden vergeleken. Er zijn in 't geheel 9 station commanders: 2 der le, 1 der 2e, 3 der 3e en 3 der 4e klasse; waarvan 8 Kolonels en 1 Majoor allen van het Staff Corps en de Infanterie. Waar geen station commander isvervult de oudste officier der plaats de functiën van garnizoenscommandant, d. i. dus van onzen plaat selijk-militair en commandant. (2) De Station Staffofficer is onze plaatselijke adjudant en wordt van de Infanterie bij den Plaatselijken staf gedetacheerd die geen geslotenmaar een open diensttak is en telt 14 stafofficieren der le kl.(Majoor, Kapitein), 6 der 2e kl. (Majoor, Kapi tein, Luitenant) 8 der 3e klasse (Majoor, Kapitein, Luitenant), en 17 der 4e kl. (Ka pitein en Luitenant). (3) De cantonment magistrate is eigenlijk eene civiele betrekking.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 286