- 947 Daalen die zienswijze alsnog te doen doelen, vleit lij] zich dien zoo gegriefden officier te overreden, ook in het belang onzer Militaire Orde alsnog de toekenning van dat kruis van verdienste te vorde ren. Hiertoe is echter in de eerste plaats noodig dat van Daalen in het bezit komt der vereischte certificaten, bedoeld bij de Artike len 3, 7 en 8 der Ordestatuten. Ter verkrijging dezer bescheiden, speciaal dus met dat doel, heeft de Heer G. de Wijs, Kapitein van den Generalen Staf van het Ne- derl. Ind. leger, die met van Daalen deel heeft genomen aan de meeste belangrijke gevechten der tweede Atjehsche expeditie, zich, als zijn ouden krijgsmakker, aangesloten bij den eerstondergeteeken- de, die de te ontvangen certificaten dan met zijn open brief zal toe zenden aan van Daalen. Wel is deze voor zes verschillende roemrijke wapenfeiten, zelfs voor de Militaire Willems-orde 3de Klasse voorgedragenwèl is zij het ook met negatief resultaat niet alleen door den gewezen op perbevelhebber der tweede Atjehsche expeditie, maar later ook door meerdere bevoegde hooggeplaatste autoriteiten, zelfs in de warmste bewoordingen, op die voordracht teruggekomenwèl moet een ieder dus overtuigd zijn, dat van Daalen het Ridderkruis onzer Militaire- Orde ten volle heeft verdiend; wèl zou hij zich kunnen beroepen op de officieele rapporten op hetgeen ter zake reeds is geopenbaard, o. a. door den Luitt. Generaal J. van Swieten maar nu de willekeur nog aan het woord is gebleven, nu mag en kan hij niet worden goedvinden gewijzigd te worden gezonden aan den lt.-kol. Yerstege, die zich voorstelt deze adhaesie-betuiging, met de namen en titels der belangstellenden op te nemen aan het slot van zijn aan van Daalen te richten open brief. Het formulier luidt als volgt: Dondergeteekende schenkt zijne e7hiermede adhaesie aan het voornemen ondergeteekenden schenken hunne van den Heer J. J. W. E. Yerstege tot het schrijven van een open brief aan den oud-Kapitein G. C. E. Yan Daalen, met het doel dezen aan te sporen alsnog de toe kenning van het door hem zoo welverdiende Ridderkruis der Militaire-Willems-Orde Zij leggen hunne te eisclien. daarbij gaarne de verklaring af dat naar meening Hij legt J zijne de oud-Kapitein van Daat.en, door alsnog gebruik te maken van het recht hem ver zekerd bij de Wet van 30 April 1815, No. 5, en bij de Ordestatuten, gearresteerd bij 's Konings besluit van 25 Juni 1815, No. 10, in geen enkel opzicht zich vernederen kan, veel minder daardoor schade kan doen aan zijne eer of aan zijn karakter.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 334