HET ZEVENTIGJARIG BESTAAN HER MILITAIRE WILLEMSORDE. Toen het den B0sten April jl. 70 jaren zou geleden zijn dat de oudste ridderorde van het Koninkrijk der Nederlanden door Koning Willem I werd ingesteldgingen er in Nederland van verschillende zijden stemmen op om op dien dag het geboortefeest dier orde de Militaire Willemsorde te herdenken. De nieuwsbladen deden ons sedert mededeeling van de feestelijkheden, die te 's Gravenhage bij gelegenheid dier herdenking plaats vonden. Omtrent de kameraadschappelijke bijeenkomst van vlag-, opper-, hoofd- en verdere officieren, leden der orde, die in de hoofdstad des Rijks ter viering van het geboortefeest der zeventigjarige gehouden werd, vernam men in Indië weinig, totdat een onlangs ontvangen brochure van den gepensionneerden luitenant-kolonel v/h. N. I. leger J. J. W. E. Verstege, getiteld: „Voorheen en Thans. Eene vergelij kende beschouwing bij het zeventigjarig bestaan der Militaire Wil- „lems-Orde" eenige inededeelingen omtrent die bijeenkomst bevatte. Maar het is niet daarom alleen en zelfs slechts in de tweede plaats dat deze brochure van den Overste Verstege, die zoo herhaaldelijk bewees zoowel het zwaard als de pen met talent te kunnen voeren, door zeer velen met ingenomenheid en waardeering zal worden begroet. Neen, die brochure bevat de mededeeling van zaken van belang rijker maar vooral van meer ernstigeu aard dan bij de bespreking van een festijn voegen. Voorheen en thans. Eene vergelijkende beschouwing bij het zeventigjarig bestaan der Militaire Willems-Orde, door J. J. W. E. Verstege, gepens. Luit. Kol. v/h. N. I. Leger. Amsterdam J. H. de Bussy, 1885. Open brief van den gep. Vice-Admiraal de Casembroot aan den heer J. J. Verstege.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 337