BRIEYEN VAN CORNELIS. Waarde Redacteur In Memoriam! In nummer 19 van het in Nederland om de 14 dagen verschijnend, tijdschrift „Eigen Haard" zijn de portretten weer gegeven van twaalf officieren, die te Atjeh in de gelederen van ons leger den heldendood gestorven zijn, en in de volgende nummers is daarmede geregeld voortgegaan. Beter laat dan nooit, en daarom zal ik maar elke bespiegeling achterwege laten, waarom zoo spade de redactie van Eigen Haard aan een werk begonnen is, dat zooals zij zelve getuigt geheel op haren weg gelegen is. Het kan voor den kapitein J. A. Yink eene voldoening zijn, dat hij in nummer 9 van den vorigen jaargang van dit tijdschrift aan het eind zijner beschrijving van den tocht naar Loöng het navolgen de geschreven heeft: „Waarom geeft b. v. een „Eigen Haard" aan ieder Nederlander „geen portret te aanschouwen van een luitenant van Benuekom en „de overige gesneuvelde officieren, op de wijze als de „Illustrated „London News" den „in the war killed or wounded" jongsten tweeden „luitenant van het Britsche leger aan gansch Europa vertoont." Tot nog toe nam men, in de laatste jaren althans, in Nederland de tijdingen dat kapitein A. en luitenant B. te Atjeh gesneuveld waren, wel wat heel kalm op. Een Brusselsch pompier of Amsterdamsch brandweerman, die in de uitvoering van zijn beroep bijna mee verbrandde had, dit moet gezegd worden, in zoover daar meer pleizier van. Geen krantje of de brandblusscher werd er met eere bij naam en toenaam in vermeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 352