1020 2 premiën van 100, 14 a 40 en 12 30 kronen. In Engeland wordt gegeven a. aan den besten schutter van het leger 20 pond, boven en be halve een zilveren medaille; b. aan den besten schutter van ieder bataljon 5 pond, benevens een onderscheidingsteeken op den linkerarm (twee vergulde gekruis te geweren met een kroon) c. aan den besten schutter vau iedere compagnie 2 pond 10 shil lings en een onderscheidingsteeken, zonder kroon. In het Belgisch leger heefc men bij ieder bataljon 2 onderofficiers- prijzen en per compagnie 3 prijzen voor korporaals en manschappen bovendien nog een grooten prijs per regiment voor onderofficieren, en een grooten prijs per bataljon voor korporaals en manschappen. Hij, die een grooten prijs behaalt, krijgt 40 francs, een maand ver lof, een onderscheidingsteeken van verguld zilver en, zoo hij soldaat is, vrijstelling van corvee gedurende een vol jaar. In Rusland heeft men keizerspremiën, ten getale van 14 ieder jaar, voor de officieren, die het best schieten. Deze prijzen hebben ieder eene waarde van 75 roebels. Over het algemeen schieten de officieren in de meeste legers veel meer dan bij ons en bij het Nederlandsche leger. De officieren zullen zich in het schieten oefenenzoo luidt de Nederlandsche tekst, hier en in Nederland. In sommige legers van Europa doorloopen telken jare de officieren eenen schietcursus, onder leiding van den bataljons-commandant. Zoo schieten b. v. deOostenrijksche infanterie-officieren in den zomer minstens eenmaal 's weeks, onder leiding zelfs van den regiments-commandant. En nu tot slot nog een woord over het afstanden schatten. In Nederland laat men den soldaat zich slechts oefenen tot op 500 M., omdat, bijaldien de afstand grooter is, de man dan toch niet zal mogen schieten dan in het groepenvuur, als wanneer de groeps commandant hem den afstand behoort te noemen, waarop de vijand van hem verwijderd is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 405