DE INDISCHE SOLDAAT ALS SCHUTTEIÏ. In N°. 4 van den loopenden jaargang van dit tijdschrift komt onder: „Berichten en mededeelingeu" o. a. voor: „Het nieuwe (Engelsche) infanterie- geweer," overgenomen uit de Army and Navy Gazette. Daarin wordt gezegd, dat ten gevolge van het door de Engelschen bij Majuba geleden échec, de veldmaarschalk de hertog van Cam bridge, eene commissie benoemde, om middelen te bestudeeren, wel ke de schietoefeningen meer in verband met de eischen der moder ne tactiek konden brengen. Alen had opgemerkt, dat goede schutters in vredestijd, op het oorlogsveld niet voldeden, ja, men kwam bij een grondiger onder zoek tot de conclusie, dat een der hoofdoorzaken van het minder juist schieten in het gevecht moest worden toegeschreven aan de constructie van het geweer, daar van de meesten der nieuwe stel sels van geweren, de trekker zoo veel naar voren is geplaatst dat hij, die korte vingers heeft, bij het aanleggen van het geweer het tweede lid van den wijsvinger niet om den trekker kan slaan, een nood zakelijk vereischte om 't geweer bij het aftrekken niet uit de rich ting te brengenten tweede werd er op gewezen de schietoefeningen minder theoretisch doch meer practisch in te richten. Door de bemoeiingen nu van den Hertog van Cambridge wordt of is waarschijnlijk reeds het Engelsche leger op dit oogenblik voor zien van een nieuw soort trekker aan het geweer, welke trekker werkt door eenvoudig met den duim van de rechterhand op een knop te drukken; door deze uitvinding komt nu het rukken bij het aftrekken geheel te vervallen. Dit zegt zeker wel iets, inaar toch lang niet alles, en er zullen zeker zeer weinigen zijn, die in de mee ning verkeeren dat nu 't geheim ontsluierd is om juist en nauw- o-^

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 433