1055 Met het doel de veeartsenijkunde in Nederlandsch-Indië te bevor deren door het houden van maande] ijksche bijeenkomsten en door de uitgave van een tijdschrift of van losse bladen, werd in eene bijeen komst van veeartsen in Juni 1884 de wenschelijkheid besproken van de oprichting eener Vereeniging tot bevordering van Veeartsenijkunde in Nederlandsch-IndiëVooral in Indië toch, waar op veeartsenij- kundig gebied nog zooveel te doen valt, wordt het gemis aan bekend- stelling van ervaringen van anderen zeer gevoeld. De meening van alle op die bijeenkomst tegenwoordige veeartsen was dan ook, dat eene dusdanige vereeniging zeer noodig en zeer goed bestaanbaar was, zoodat besloten werd de medehulp van de andere veeartsen in Indië in te roepen, die spoedig daarop allen hunne groote ingenomenheid met het plan betoonden en hunne medewer king toezegden. De vereeniging kon dus weldra worden tot stand gebracht, en het eerste No. der „Bladen" zag niet lang geleden het licht. Het bevat geene geleerde vertoogen, maar geeft op ook voor leeken begrijpelijke wijze eenige mededeelingen omtrent ervaringen, in de veterinaire practijk opgedaan. Het tijdschrift zal ongetwijfeld, op deze wijze voortgezet, niet alleen voor veeartsen, maar ook voor alle belanghebbenden bij veeteelt en voor paardenliefhebbers van veel nut kunnen worden. Onderwerpen van militair belang, zooals de question bruiante van de verbetering der met ondergang bedreigde Indische paardenrassen, welke al minder en minder voor legerremonte geschikt worden, zul len hopen wij niet onbesproken blijven. Groote uitgaven zijn aan de inteekening niet verbonden. De bla den, die op ongeregelde tijden, in gedeelten van minstens één vel zullen verschijnen en uit den aard der zaak geen omvangrijke jaar gangen zullen vormen, worden ook voor niet-leden der vereeniging verkrijgbaar gesteld a 15 ets. per vel. Men teekent in bij den se cretaris, den heer J. de Jongh, militair paardenarts te Weltevreden. Bladen, uitgegeven door de vereeniging' tot bevordering van veeartsenijkunde in Neder- landsch-Indië, le jaargang, No. 1. April 1885.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 440