1062 waar zij het op de kaart voorgestelde terrein betreedt en verlaat? 5. Verklaar de verschillende conventioneele teekens, welke op de u voorgelegde kaart voorkomen. 6. Hoe worden gemeten azimuths door middel van een transporteur uitgezet? 7. Eene verticale doorsnede over bergterrein graphisch voor testellen. Artillerie en wapenleer. 1. Wat is de bestemming van positie- en uitvalgeschut Noem de vuurmonden met projectielen, daartoe behoorende. Hoe wordt dit geschut met zijne munitie vervoerd (i. uur). 2. Geef eene korte beschrijving van het kanon van 8 cM. Berg, van de daarbij in gebruik zijnde projectielen, de aanwending en uitwerking daarvan. uur^ 3. Geef eene korte beschrijving van het achterlaadkanon van 7 cM. Veld, met verklaring hoe de gasafsluiting wordt verkregen. (f uur) 4. Aan welke eisehen moeten de karabijn en pistool (revolver) als vuurwapens voor de cavalerie voldoen (j_ Uur) 5. Geef eene korte beschrijving van de blanke wapenen bij het Indi sche leger in gebruik. n uur) 6. Geef eene volledige beschrijving van den loop met richtmiddelen van het achterlaadgeweer kl. kaliber. (i uur) Velddienst en tactiek. 1. Wat moet de instructie voor een veldwacht-commandant inhouden (i uur) 2. Wat is het doel van, en welke zijn de voor-en nadeelen verbonden aan het tactisch of- en defensief gevecht? (.i. uur) 3. In hoeveel soorten van colonnes kan eene batterij artillerie gefor meerd worden; welke voor- en nadeelen zijn aan die verschillende soorten verbonden en wanneer worden zij gebruikt (1 uur) 4. Eene colonne heeft een vergeefsehen aanval gedaan op de stellingen der vijands te Tji Salak (E. IV.); de commandant der colonne besluit daar op terug te trekken naar het bivak te Kassoe Malang. Bij dien terugtocht wordt u het bevel opgedragen over de achterhoede, bestaande uit: drie compagnieën infanterie (waaronder één Europeesche), eene sectie bergar- tillerie en een peloton cavalerie. De vijand vervolgt voortdurend de achterhoede en dwingt u, waar het terrein daarvoor gelegenheid aanbiedt, stelling te kiezen. Hoe zult gij den terugtocht regelen en welke stel lingen kiest gij (1 uur) 5. Gij zijt belast met het geleiden van een konvooi, bestaande uit 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 447