1063 karren, beladen met vivres, en 100 dwangarbeiders, welke munitie vervoe- len. Dit konvooi is bestemd voor Tji Salak (E. IY) en zal ten 5 ure v. m. uit Bab Sankalie (F. III) op marsch gaan, den weg volgende, welke in zuidelijke richting over Sankalie en Djattie loopt (andere wegen zijn niet te gebruiken). Ten 4J- uur v. m. ontvangt gij een vertrouwbaar bericht, dat de vijand de brug bij Sankalie over de Kali Karoengan heeft afgebroken, en in Sankalie stelling heeft genomen om het konvooi aan te vallen. De weg van Bah Nja Lindoeng tot den grooten weg is een karreweg, waarop geen twee karren naast elkander zich kunnen bewegen. De Kali Karoengan is doorwaadbaar. De dekking van het konvooi be staat uit ééne Europeesche en ééne Inlandsche compagnie, eene sectie mortieren, een peloton cavalerie en eene sectie genietroepen. Meld alle maatregelen, welke door u genomen worden, van het oogenblik dat u het bericht gewordt; ook de indeeling uwer colonne. (1 uur) (Ter beschikking van de aspiranten, bij de beantwoording der beide laatste vragen, werd gesteld de kaart van een denkbeeldig terrein op de schaal van 1 20.000). Versterkingskunst. 1. In welke soorten onderscheidt men de tirailleurputten en loop graven en schets eenige profielen van elke soort. Hoe wordt de lengte van loopgraven en putten bepaald (J- uur) 2. Welke bijzondere inrichting geeft men aan de borstwering van een veldwerk voor de plaatsing van geschut, en welke zijn de voor- en nadeelen aan elke wijze van opstelling verbonden? (A uur) 3. Hoe worden in 't algemeen de veldversterkingen tegen een inland- schen vijand ingericht en welke hindernissen past men in Indië toe? (-| uur) 4. Op welke wijzen kunnen veldwerken worden aangevallen en beschrijf de bestorming van een veldwerk. (-t uur) 5. Geef eene korte beschrijving van de bijzondere dekkingen, welke bij duurzame werken worden toegepast, om den vijand het demonteeren van het geschut en het buiten gevecht stellen der verdedigers zooveel mogelijk te beletten. (i uur) 6. In welke soorten worden de kustbatterijen verdeeld en welke zijn de voor- en nadeelen dier verschillende soorten (-'- uur) Natuurkunde. 1. Wat is de werking der bliksemafleiders? (i uur) 2. Welk onderscheid is er tusschen een solenoide en een magneet? (1 uur). 3. Door welke proeven bewijst men, dat de electriciteit zich aan de oppervlakte der lichamen ophoopt uur)

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 448