1078 „Pedawa Poentoeng opgerukt, van waaruit herhaalde aanvallen op „onze vestiging te Edi hebben plaats gehad. „Het liet zich aanzien dat deze bende, na het verschijnen der door „mij afgezondene militaire macht en de terugkomst van den Radja „van Edi van zijne reis naar Batavia, weldra verdreven en uiteen- „gejaagd zou zijn. „Doch thans is het tijd geworden om bovendien Gedongvan- „waar de aanval voornamelijk is uitgegaante tuchtigen en tot on derwerping aan ons gezag te dwingen. „Daar de compagnieën van het 6e bataljon infanterie, welke te „Segli waren, door buitengewone vermoeienissen niet in staat zijn „verder uit te rukken en voorloopig rust noodig hebbenworden „voor die tuchtiging door mij in overleg met den stations-comman dant van Noordelijk Sumatra bestemd, de 3e compagnie van het „14e bataljon infanterie, te Panteh Perak in garnizoen, benevens „de 2e compagnie van dat korps en de 2e compagnie van het 3e ba taljon, beide laatste thans gedetacheerd te Edi, en een detachement „mineurs en sapcurs, ter sterkte van 1 Europeesch sergeant, 10 „Europeesche en 10 Inlandsche mineurs. Deze troepen zullen worden „versterkt met eene marine-landingsdivisie van 50 man van Zr. „Ms. oorlogsschepen. „Twee van Z'\ M>. oorlogsschepen vergezellen de Rajah, zoodra „deze de reede van Edi verlaat, terwijl ook de Boni ter beschikking „van den colonne-commandant medegaat. „Op de Rajah komen al de troepen der landmacht met de dwang arbeiders, ten getale van 62, waarvan 12 speciaal voor de 3e com pagnie van het 14e bataljon tot het dragen van kookketels, kook- gereedschappen en tandoes. „Het bevel over de geheele colonne wordt opgedragen aan den „majoor der infanterie E. Perné, aan wien de le luitenant van het „3e bataljon A. A Yeenhuijzenals waarnemend adjudant, tevens „stafofficier, wordt toegevoegd. „De waarnemend assistent-resident van Edi, Yan Nunen, aan „wien de controleur Kamp wordt toegevoegd, wordt in overleg met „genoemd hoofdofficier met de politieke leiding belast. Hij zorgt „voor de uoodige gidsen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 463