1081 Wijziging in bovenstaande Instructie. „In stede van een officier van gezondheid van Zr. Ms. Marine wordt „de officier van gezondheid 2e klasse C. M. Christensen aangewezen, „om de colonne te vergezellen", Zooals bepaald was, vertrokken de troepen den 29™ Mei 1878 naar Olehleh om aldaar te embarkeeren, hetwelk ten 83/4 ure 's morgens in de beste orde afliep. De „Rajah" kon echter eerst tegen 4*/2 uur in den namiddag naar Edi koers zetten, omdat het naar boord brengen der vivres, munitie en kadjangmatten, door het slechte we der, den vorigen dag niet had kunnen plaats hebben, en dit nu na het embarkement der troepen gebeurde. 24 uren later wierp de „Rajah" het anker ter reede Edi, alwaar Z\ Ms. oorlogsschepen Borneo en Pa- lembang lagen. Zr. Ms. oorlogsschip Bandjermassin was door den kapitein-luitenant ter zee Brevet naar Pasei gezonden, om de verschillende radja's te polsen omtrent hun gedragslijn gedurende de operatiën tegen Gedong, en tevens om te zien, of het debarkement binnen de monding der Pasei rivier kon plaats hebben. Yoor de inscheping der te Edi aanwezige troepen werd de terug komst der Bandjermassin afgewacht. Den 31en Mei bracht die bo dem de tijding, dat de meeste radja's onzijdig zouden blijven; het debarkement was onmogelijk ten gevolge der hevige branding. In overleg met den oudst aanwezenden zeeofficier werd toen be paald, dat met het embarkeeren der troepen van Edi gewacht zou worden, totdat de wind gunstiger werd, hetgeen in den morgen van den 2en Juni gebeurde, waarop het bevel gegeven werd om tegen 6 uur de troepen naar boord te zenden. Om 11 uur waren alle troepen aan boord der voor hen bestemde vaartuigen, alsook 37 dwangarbeiders van het garnizoen van Edi. De colonne was samengesteld als volgt Commandant, de majoor der infanterie E. Perné; le luitenant der iufanterie dienstdoend stafofficier A. A. Yeeuhuijzen; officier van gezondheid 2e klasse C. M. Christensen; 2e luitenant-kwartiermeester J. B. Koopmanélève-opnemer Wolff. De 2e compagnie van het 14e bataljon, sterk: 3 officieren, 1 adju-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 466