1084 Voorhoede 2e corap. 3e bat. (Götz). min. en sap. Tegen 5,/2 uur namiddags keerde de patrouille terug, met de tij ding dat het terrein overal droog en uitmuntend geschikt was voor de beweging van artillerie en cavalerie. Alhoewel de vivres voor den 4en Juni niet gedebarkeerd waren en de troep dus voor den volgenden dag geen ontbijt had, besloot de commandant, na overleg met den wd- assistent-resident, toch den vol genden morgen naar Gedong op te rukken. De troep werd daarop gewaarschuwd wat rijst en vleesch te bewaren voor den volgen den dag. i xn den morgen van den 4™ rukte de colonne op, veldransels en ver dere bagage in het bivouac onder bescherming der gewapende flotille latende. De wd. assistent-resident en de controleur Kamp vergezelden de colonne. De colonne werd opgesteld, zooals hiernevens staat aangegeven. Nadat men ongeveer uur ge marcheerd had, deboucheerde de colonne bij kampong Taloe op eene groote sawah en had zij toen recht zuidwaarts voor zich de Ge- dongsche kampong Olir Blang. De getrouwe en dappere gids Toekoe Bintara Moeda waarschuw de den colonne-commandant, dat deze kampong versterkt en ver moedelijk bezet was, waarvan ze kerheid werd verkregen, toen men eenige vijanden achter den zwaren pagger zag loopen. Ten einde den storm voor te bereidenwerd stelling genomen achter een op 400 passen noord- land .- Hoofdtroep 3e comp. 14e bat. (Keulemans). Trein (ambulance, res.- mun. 25 baj.). Mortieren I I I I div.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 469