1085 waarts van Olir Blang gelegen dijkje, en de kampong door granaatvuur jj geteisterd. Na eenige worpen en salvo's der 2e comp. 14e bat. I 1 compagnie Götz, rukte deze in eom- (Le Cocq d'Ar- pagnies-colonne op den westelijken mandville). ]{amp0ngrand aan, terwijl de com pagnie Le Cocq het noordelijk gelegen deel zou aantasten. Le Cocq ontmoet geen tegenstand, rukt de kampong binnen, verbrandt met behulp van eenige Blangmeiers een groot deel der kampong en ver- eenigt zich daarna met de colonne, toen deze zich ten westen van Olir Blang bevond. Intusschen is Götz op de kampong aangerukt, zonder dat de vijand een enkel schot op hem doetdicht bijgekomen ontvangt hij eenig vuur, waarop de stormpas wordt aangenomen en men spoedig met behulp der sapeurs binnen de kampong is. Hierbij werd een inlandsch fuselier gewond. Na eenige huizen aan de vlammen te hebben prijs gegeven, rukt Götz op den westelijken rand aan, neemt in den noord westelijken hoek eene kleine redoute met verlies van een gewonde, en vernagelt daar twee stukken. Zuidwaarts marcheerende, ontvangt •Götz op zijn rechterflank vuur uit de westelijk gelegen sawah, en, wetende dat Le Cocq zich op zijn linkerflank in de kampong bevindt, doet hij zijne compagnie op de sawah deboucheeren en ver jaagt den vijand uit zijne stelling achter een dijkje, dat evenwijdig aan den kampongrand lag. De vijand vlucht met achterlating van dooden en gewonden naar eene in het zuidwestelijk deel van Olir Blang gelegen benteng. De marine-landingsdivisie nam deel aan de bestorming van Olir Blang met de daarin gelegen versterking, en had zich uitstekend van hare taak gekweten. Götz nam positie achter een grafheuvel, gelegen op 150 passen van de versterking, waarin de vijand gevlucht was, en werd daar door lilla- en geweervuur bestookt. De hoofdtroep was intusschen, den kampongrand volgende, op gerukt tot ten westen van Olir Blang toen Le Cocq last kreeg, zich bij den hoofdtroep aan te sluiten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 470