1093 - het oor wordt afgehouwenhij snelt ter hulp, tracht tevergeefs een revolverschot op den aanvaller te lossen, waarop hij van dezen een houw krijgt, neerzijgt en nog een schampsteek met een lans ont vangt; zeker zou hij den dood gevonden hebben, ware de Amboi- neesche fuselier Kakisima N°. 72087 niet toegesneld, die den vijand afmaakte. Kakisima ontving een oogenblik later een schotwond in de rechterdij. De vijand liet ruim 100 dooden op het terrein. Nadat de beide compagnieën verzameld waren, werd op de plaats des gevechts positie genomen, de gewonden verbonden en de manschappen uit de reserve van patronen voorzien. Lang werd niet vertoefd, omdat men uit de Gedei, of uit eene voor de colonne onzichtbare versterking daarachter misschien wel aan de overzijde der rivier gelegen een hevig vuur ontving. De com pagnie Le Cocq rukte zoo spoedig mogelijk tegen de Gedei op, op hare rechterflank, eenigszins achterwaarts, gesteund door de colonne Götz, die bestemd was om de benteng Radja Gedong te nemen, zoodra de aanval door de artillerie zou zijn voorbereid en het vuur van achter de Gedei tot zwijgen zou zijn gebracht. Le Cocq stuitte echter ten zuiden der Gedei op een ondoordring baar bamboebosch; terwijl van uit het zuiden (benteng Radja Gedong) lilla- en geweervuur kwam, dat in hevigheid toenam, naarmate de geheele colonne in zuidelijke richting veld won. Het vuur uit de Gedei verminderde, terwijl in Blang Pria alles stil bleef, totdat de colonne zich oostelijk van Blang Pria bevond, waarop plotseling het vuur uit deze kampong heropend werd, en dat uit de Gedei en benteng Radja Gedong toenam. Tevens verzamelde zich in het zuiden eene groote menigte vijanden, waaronder het vuur uit den 7 Cm. duidelijk zichtbaar verwoesting aanrichtte. Het aanhoudende vuurgevecht had den voorraad patronen zoodanig verminderd, dat van de 6 vaatjes er nog slechts één over was. De colonne-commandant zag wijselijk in, dat het voortzetten van den tocht, vooral met het oog op den hevigen tegenstand, dien men nog zou te overwinnen hebben, alvorens het object (Radja s benteng) te hebben genomen, met zoo geringen voorraad munitie, meer dan roekeloosheid zou zijn geweest. Gedurende den terugmarsch naar

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 477