1099 2e bataljon. Dit bataljon is ook samengesteld uit 3 vrijwilligerkórpsen Een bataljonscommandant is niet aangewezen, maar wel een kapitein, ba taljonsadjudant (1), zooals ook voor het le bataljon. 1. De vrijwilligers van Agra. Formatie: 2 compagnieën en 1 cadettencompagnie, vereenigd te Agra; stat' 1 luitenant-kolonel, commandant, 1 officier van Gezond heid, 1 veldprediker1 majoor, 3 kapiteins, 6 luitenants, 1 instruc teur der eerste klasse, 3 sergeanten-majoor, 6 sergeanten en ^kor poraals; het aantal vrijwilligers wordt niet opgegeven. Slechts wordt medegedeeld, dat de feitelijke sterkte dezer vrijwilligers op 1 Maart 1885 bedroeg: 184. Uniform zwart en rood. 2. De vrijwilligers van het Thomason gymnasium. Formatie: 1 compagnie; 1 luitenant-kolonel, commandant (2), 1 luitenant en 26 vrijwilligers. Feitelijke sterkte op 9 Juni 1883: 26 vrijwilligers. Uniform grijs. 3. De vrijwilligers van Mussoorie. Formatie: 4 compagnieën; staf 1 majoor, commandant, 1 officier van Gezondheid en 1 veldprediker4 kapiteins, 9 luitenants (waarbij waarschijnlijk een adjudant), 1 sergeant instructeur der eerste klasse, 1 sergeant instructeur der tweede klasse, 1 quartermaster sergeant, 4 sergeanten-majoor, 9 sergeanten, 9 korporaals en 193 vrijwilligers (waarbij 20 muzikanten). Feitelijke sterkte op 1 Maart 1885: 203 vrijwilligers. Uniform zwart, uitmonstering groen. Standplaats Mussoorie. 3e bataljon. Ook dit bataljon heeft evenals het le en 2e geen commandant, maar wel een adjudant (2), die den rang van kapitein heeft. Het bestaat uit compagnieën en detachementeu, die over Ghazipur, Azam- garh, Jaunpur, Gorakhpur, Basti, Benares, Mirzapur en Chunar ver spreid zijn en gezamenlijk worden genoemd: dat bij al de vrijwilligerkórpsen onder feitelijke sterkte wordt verstaan die van of ficieren, kader en soldaten (efficient strenght). Behalve de formatie (establishment) wordt nog medegedeeld de sterkte der ingeschrevenen (enrolled strenght), die ik, als overbodig voor dit opstel, weglaat. (1) Gedetacheerd van de Infanterie van het staande leger. (2) Gedetacheerd van het staande leger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 484