1103 Maart 1885: 473 vrijwilligers. Het korps is over verschillende plaatsen verspreid. Uniform donkergroen, uitmonstering rood. r. Het bataljon vrijwilligers uit de Assamvallei (Assam Valley Administrative Battalion). Uit een administratief oogpunt wordt dit bataljon gevormd door infanterie- en cavalerievrij willigers (1). Het cavaleriekorps wordt later afzonderlijk behandeld. Het infanteriekorps is: Het korps vrijwilligers van Lakhimpur. Dit korps bevindt zich te Dibrugarh. Formatie: 2 compagnieën; 1 majoor, commandant, 1 kapitein-adjudant (2), 1 officier van Ge zondheid, 2 kapiteins, 5 luitenants. Het aantal ingeschreven vrij willigers bedraagt 110, de feitelijke sterkte 73 (3). Uniform groen, uitmonstering rood. s. Het korps vrijwilligers van Büuchistan. Dit korps bevindt zich te Quetta. Formatie: 2 compagnieën; staf 1 kolonel honorair, (de gouvernements-commissaris voor Biluchistan) 1 majoor, commandant (4); 2 kapiteins, 4 luitenants, 1 sergeant instructeur, 1 quartermaster sergeant, 1 drilmeester, 5 sergeanten, 7 korporaals. Het aantal ingeschreven vrijwilligers bedraagt 100 (5). t. De vrijwilligers van Purneah. Dit korps bevindt zich te Purneah. Formatie: 1 compagnie; staf 1 kapitein, commandant, 1 officier van Gezondheid; 2 luitenants, 1 instructeur der eerste klasse, 2 sergeanten, 3 korporaals en 36 vrijwilligers. Het aantal ingeschreven vrijwilligers bedroeg op 1 Maart 1885: 42 (6). Uniform en uitmonstering groen. u. Het vrijwillig er korps van Dacca. Dit korps bevindt zich te Dacca. Formatie en feitelijke sterkte worden niet vermeld. Alleen heb ik kunnen vinden, dat tot het korps behoort 1 compagnie jagers te paard. De staf bestaat uit 1 kapitein, commandant, 1 officier van Gezondheid en 1 veldprediker voorts zijn er 4 luitenants. Ik veronderstel, dat het korps uit 1 (1) De bereden jagers van Sibsagar (Sibsagar Mounted Rifles). (2) Gedetacheerd van de Infanterie van het staande leger. (3) Op welken datum wordt niet vermeld. (4) Gedetacheerd van het staande leger (Artillerie, Genie of Infanterie). (5) De feitelijke sterkte wordt niet vermeld. (6) De feitelijke sterkte is niet opgegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 488