1140 Het schijnt dat, bij betrekkelijk lange achtevlaadvuurmonden, het verschil in wrijving in den vuurmond van de projectielen onderling deze vuurmonden minder geeigend maakt voor juist vuur bij geringe snelheid van het projectiel. Bij het wer-1 pen met eene kar does van 0.06 K. G. 0.075 0.010 Wordt be reikt een afstand van 200 tot 500 300 700 500 1100 en bedraagt! de 50°/o lengte spreiding 30 M. 30 25 d. De veldaffuit. Deze voldeed ten volle bij de beproeving, zoowel wat weerstand ais stabiliteit betreft, en zijn slechts eenige hier ondervolgende wijzi gingen van ondergeschikten aard aangebracht geworden le. Werden aan de as binnen de raden twee banden met oog aangebracht, dienende voor de bevestiging van de ophoudreepen. 2e. Werd de linker astrekstang van twee banden met veeren voorzien tot het bergen van den aanzetter gedurende den marsch. 3e. Werd aan den staart, instede van het bestaande, een dubbel handvatsel aangebracht, om het lichten en dragen er van gemakkelijker te maken. 4e. Eene proef, om het quadrant te plaatsen in een aan de affuit bevestigd quadrantzakje mislukte. Ten gevolge daarvan wordt nu het quadrant door één der bedieningsmanschappen aan den gordel gedragen gedurende het vuren. Gedurende den marsch wordt het quadrant in den voorwagen opgeborgen. 5e. Om gedurende den marsch zeker te zijn denzelfden stand van de steischroef te behouden, is de stelschroefriem met haak ingevoerd. De riem is bevestigd aan de affuit, waardoor de haak, geslagen aan een der spaakjes van het bronzen stelrad (draaiwieltje), het afloopen van de dubbele steischroef belet. e. De munitievoorwagen onderging de volgende hoofdwijziging:

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 525