1156 verder dan 3 palen van het wapenmagazijn mag wonen. De wapens worden evenals thans in de magazijnen bewaard en onderhouden, doch de kleeding moet aan de Madoereesche officieren en minderen in bewaring en gebruik worden gegeven. 7e. Eenige milde overgangsbepalingen maken, waartoe o. a. behoort, dat zij, die tot de tegenwoordige barisans behooren en bij de op te richten korpsen een engagement, aangaan, waarvoor zij geneeskundig moeten worden geschikt verklaard, hunne overige dienstjaren niet verlie zen, maar deze zullen medetellen voor eventueel toe te kennen pensioen. 8e. Bij elk korps te voegen een officier van gezondheid met een ziekenzaal en een personeel naar de behoefte, benevens een officier kwartiermeester, aan wien met een kledingmagazijn, de materieele administratie van het geheele korps kan worden opgedragen. Thans komen voor rekening van het Gouvernement de civiele geneesheeren te Bangkalan, Pamekasan en Soemenep, ad f 200 's maands elk, aan wie daarenboven f 300 en meer 's maands wordt betaald voor diensten aan den barisan bewezen. Vóór 1883 genoten de korpsen barisan geen geneeskundige behandeling; te Bangkalan viel dan ook te constateeren, dat nagenoeg de helft van het korps ongeschikt was voor den velddienst. Wij erkennen, dat het bovenstaande slechts in grove trekken aangeeft, wat ter verbetering van den toestand zou kunnen worden verrichtdaarbij blijft nog veel en detail te regelen over, maar wij zijn overtuigd dat deze regeling levensvatbaarheid genoeg kan hebben, wanneer men voor de uitvoering de officieren kiest, die in het leger daarvoor als het ware zijn aangewezen. En waarom zou men niet eene proef kunnen nemen slechts met één der korpsen En wat de financieele zijde der zaak betreft, men zal op deze wijze infanterie- troepen krijgen, die weinig geld kosten. De tonuen gouds, welke voor de tegenwoordige korpsen barisan worden uitgegeven, zijn slecht besteed geld. B

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 541