1162 hoe meer paarden voor het leger aangekocht en uitgevoerd worden, een paardenarts geplaatst moet worden (1). Door de plaatsing van een paardenarts te Makassar wordt de verantwoordelijkheid van de keurings commissie aanmerkelijk verlicht en erlangt het Gouvernement meer zekerheid, dat geen paarden met verborgen ziekten of gebreken, die voor niet-deskundigen dikwijls niet waarneembaar zijn, aangekocht worden. Uit het hiervoren behandelde blijkt, dat een uitbreiding van het korps paardenartsen met drie officieren werkelijk niet langer meer achterwege mag blijven. De sterkte zou kunnen vastgesteld worden op drie paardenartsen der eerste klasse en zes paardenartsen der tweede of derde klasse. De standplaatsen zouden dan moeten zijn één paardenarts der le en één der 2e of 3e klasse te Batavia; één paardenarts der le en één der 2e of 36 klasse te Salatiga; één paardenarts der le klasse te Willem I en Banjoe-Biroe één paardenarts der 2e of 3e klasse te Soerabaia; één paardenarts der 2e of 3e klasse te Kota-Radja; één paardenarts der 2e of 3e klasse te Magelang en één paardenarts der 26 of 3e klasse te Makassar. Het is te hopen, dat in het belang van het leger spoedig een reformatie van het korps paardenartsen aan de Regeering voor gesteld zal worden, met inbegrip van eene meer billijke en recht vaardige promotie, waarop in de laatste tijden reeds herhaaldelijk bij het Legerbestuur aangedrongen is (2). Absyrtus. (1) Dit jaar zullen er uitsluitend Mahassaren moeten aangekocht worden, omdat bijna geen of zeer weinig Sandelhout paarden zullen worden geëxporteerd. (2) Hoe slecht de bevordering van de militaire paardenartsen geregeld is, vindt men beschreven in de jaargangen van het Indisch Militair Tijdschrift van 1881, 1882 en 1883.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 547