1190 „Twee Europeesche compagnieën van het 2e bat.; een Eur. en een „Amb. compagnie van het 8e bat.; een Inl. compagnie van het 1 4e „bat.; een bespannen sectie bergartillerie van 8 Cm. getrokken; een „onbespannen sectie bergartillerie van 8 Cm. getrokken; twee coehoorn- „mortieren en 8e noodige ambulance, waartoe, de chef over den expe- „ditionnairen geneeskundigen dienst het noodige personeel en mate- „rieel, in verband met de sterkte der colonne, gelieve aan te wijzen. „Een onder-intendant 2e klasse wordt de colonne als intendant toe- „gevoegd, terwijl 370 dwangarbeiders haar vergezellen. „De noodige vivres voor den tijd van 30 dagen worden van Kota- „Radja medegegeven. „Iedere compagnie voert haar eigene kookketels en kookgereed- „schappen mede. „Boven de 50 patronen, waarvan elk geweerdragend infanterist „moet zijn voorzien, moet gerekend worden op 150 reservepatronen „per man, waarvan 50 door de compagnieën zelf en 100 bij het „reservepark der artillerie worden medegevoerd, rekenende op 4 vaatjes „per compagnie, waartoe twaalf dwangarbeiders per compagnie wor- „den toegestaan. „Het bevel over de geheele troepenmacht, welke te Gedong zal „ageeren, wordt opgedragen aan den majoor der infanterie "W. A. „Coblijn, wien als stafofficieren de 1° luitenants A. A. Yeenhuijzen, „die tevens wordt belast met het oppertoezicht over de mineurs en „sapeurs, en A. H. W. Scheuer zijn toegevoegd. „De chef van den staf, de le luitenant-adjudant E. W. Bischoff „van Heemskerck, blijft bij den Gouverneur tevens Militair Bevelhebber. „In overleg met den stations-commandant van Noordelijk Sumatra „zullen de troepen enz. volgender wijze worden ingescheept: „Aan boord van Z'. Ms. stoomschip Soerabaija de staf met drie Eur. „compagnieën en een Amb. compagnie. „Aan boord van Zr. M". stoomschip Metalen Kruis een Tnl. compa gnie en 194 dwangarbeiders. „Aan boord van het particuliere stoomschip Rajah de geheele „artillerie met paarden, muildieren, ammunitie en daarbij behoorende „76 dwangarbeiders; de intendance en vivres; de ambulance met ma terieel en daarbij behoorende 100 dwangarbeiders; de tot aanvul-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 575