„ling van het te Gedong bereids aanwezige detachement bestemde „mineurs en sapeurs en de lichte bouwmaterialen als kadjang en „bindiottau, terwijl door dit stoomschip tevens een vlot gesleept wordt. „Met het embarkement der vivres en materialen der genie kan dadelijk „worden begonnen, terwijl op Vrijdag, den 14e» dezer, al het personeel, „paarden, muildieren, materieel, ammunitie en dwangarbeiders, welke „met de „Rajah worden overgevoerd, op dien bodem embarkeeren. „Daartoe vertrekt den 140n des morgens ten 6 ure een extra trein „van Kota-Radja, terwijl de bespannen sectie vroegtijdig genoeg uit „hare kwartieren vertrekt, om nog voor de aankomst van dezen trein „te Olehleh te zijn. „Dadelijk na aankomst aldaar begint het embarkement. „\oor de voeding aan boord der „Rajah wordt door de administra tie zorg gedragen. „Zaterdag, den 15en dezer, des morgens ten 6 ure vertrekt de staf „met de overige troepen en dwangarbeiders per extra trein. Zij zullen „als die op Vrijdag 1/4 uur te voren in de nabijheid van het station „te Kota-Radja zijn aangetreden. „Op beide dagen wordt het in- en uittreinen geregeld door den „kapitein der genie Pfeiffer, wordende de verschillende autoriteiten „uitgenoodigd te willen zorg dragen, dat zjjne bevelen door hunne „ondergeschikten stipt en onverwijld worden opgevolgd. „Zoodra alles op de verschillende bodems is ingescheept, wordt, „op het daartoe van boord van Zr' Ms> stoomschip Soerabaija gegeven „sein, door alle schepen het anker gelicht en koers gezet naar Pasei. „Aldaar aangekomen, worden nadere bevelen tot debarkement „afgewacht. „Gedebarkeerd zijnde, worden twee colonnes geformeerdj de eene „sterk 4, de andere 2 compagnieën. „De reeds te Pasei aanwezige Amboineesche compagnie van het 3® „bat. en de compagnie van het 14e bat., welke het meest geleden „hebben, blijven in de benteng te Pasei achter. „De andere zich aldaar mede reeds bevindende compagnie van het 14e „bat. vormt met de thans van hier vertrekkende compagnieën van „dat korps en de beide thans geëmbarkeerde compagnieën van „het 3e bat. de le colonne. 1191

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 576