1192 „Deze staat onder de orders van den majoor Pernê, wien als „adjudant, tevens dienstdoend stafofficier, wordt toegevoegd de „le luitenant-adjudant Meuleman. „Bij deze colonne wordt de bespannen sectie ingedeeld, evenals „de thans van hier vertrekkende officier van gezondheid le klasse, „chef van den expeditionnairen geneeskundigen dienst, met de „noodige ambulance en een detachement mineurs en sapeurs, sterk „12 man. „De 2e colonne bestaat uit de beide compagnieën van het 2e bat., „onder de orders van den kapitein E. Heek, bij wien de le luit.- adjudant van dat korps W. F. Kroesen als stafofficier fungeert. „Bij deze colonne komen de 2 mortieren en de noodige ambulance „onder den te Pasei zijnden officier van gezondheid 2e klasse C. „M. Christensen. „Vóór het debarlceeren en oprukken moeten de troepen gegeten „en koffie gedronken hebben; zij vullen tevens hunne veldflesschen [m'et koffie of goed drinkwater, terwijl elke compagnie voor één dag „droge veldvivres medeneemt; per compagnie worden hiervoor en „voor de kookket.els 8 dwangarbeiders toegestaan. „De intendance draagt zorg, dat zoo spoedig mogelijk de noodige „vivres worden gedebarkeerddaartoe worden haar afgestaan de „resteerende dwangarbeiders en ook die, welke te Pasei nog beschik baar zijn, staande de niet bij de korpsen of ambulance ingedeelde „dwangarbeiders onder hare bevelen. „De ingedeelde dwangarbeiders worden gevoed bij de korpsen. „waartoe zij belmoren. „De onbespannen sectie artillerie met daarbij behoorende dwang arbeiders blijft tot, nader order aan boord der „Rajah.' „Nadat beide colonnes geformeerd zijn, rukt de eerste op over het „terrein bewesten de Pasei rivier; zij zuivert de kampongs en het ^terrein aan den linkeroever dier rivier en doet zoo noodig een halve "compagnie stelling nemen te Blang Pria tot bescherming van haren „rug. Dit geschiedt, wanneer er naar het hoofdobject, benteng Radja, „wordt opgerukt. „De 2e colonne rukt door de kampongs aan den rechteroever der rivier en zuivert die van vijanden. Zij heeft ten doel de benteng

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 577