1194 doorwaadbaar, waardoor de volgende wijzigingen in de instructie gebracht werden, omdat men nu van de operatie met ééne colonne op den linker- en ééne op den rechteroever moest afzien. „Reede Pasei, 16 Juni 1878. Wijziging in de Nota en instructie voor het oprukken tegen Gedong. „Na het debarkement van alle troepen zullen deze zich vereenigen „in de reeds door ons bezette benteng Kota Karang terwijl na „overleg met den stations-commandant van Noordelijk Sumatra eenige „sloepen der marine brandwacht zullen houden in de rivier, ter hoogte „dier benteng, ten einde het terrein beoosten in bedwang te houden. „Alle troepen (8 compagnieën) met de beide secties artillerie, „ambulance, enz. zullen uitrukken, terwijl de benteng Kota Karang „wordt bezet door de landingsdivisie. „In stede van 2 colonnes zal ééne colonne oprukken onder de „orders van den majoor Coblijn, aanvankelijk in eene zuidwestelijke „richting tot nabij Oedjoug Pakoea; alhier zal de onbespannen sectie „artillerie positie nemen en een overstelpend vuur geven op Blang Pria. „De colonne zal daarna in zuidelijke richting voortrukken langs „de randen van de ons bevriende kampongs Lautjot en Baijoe, en „trachten Blang Pria, dat sterk bezet is, in den rug aan te vallen. „Nadat deze kampong genomen is, wordt op order gewacht be treffende het verder oprukken tegen het object benteng Radja Gedong. „De onbespannen sectie artillerie te Oedjong Pakoea zal na het „staken van het vuur op Blang Pria naar Kota Karang terugkeeren „De Kolonel, enz." (w. g.) Van dek Heijden. Ingevolge deze instructiën vertrokken de troepen onder den majoor Coblijn den 15en van Kota-Radja naar Olehleh, alwaar onmiddellijk na aankomst een begin gemaakt werd met het embarkement, dat in de beste orde tegen 101 /4 uur was afgeloopen. Nadat de troepen ingescheept waren, begaf de bevelhebber zich met zijn staf aan boord der „Soerabaija." Ten 11 lli uur werd het anker gelicht en koers gezet naar Pasei, alwaar men den volgenden morgen omstreeks 8 uur het anker liet vallen. Ook Moeda Gantie genoemd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 579