1202 den nacht van 18 op 19 Juni aan de zijde, vanwaar de vijand ver wacht werd, twee compagnieën met eene sectie artillerie in stelling; op gesteld een weinig achter de lijn der veld wachten met compagnies- I i=i id ambuIan(!e Rn munitie, colonnes in bataille, met de artil- lerie daartusschen. i -i In den vroegen morgen van den 19en stonden de troepen in den aangegeven marschvorm opgesteld. Terloops werd de kampong Samoedra doorzocht door de 1? colonne. Uit deze kampong deboucheerende, kon met een breeder front opgerukt worden, waarom dan ook de le colonne met compagnies colonnes in bataille marcheerde. Ten noordoosten van kampong Baijoe gekomen, stelde zij zich en échelon in carré's op. Langzamerhand sloot de achterste colonne op en vormde daarmede één geheel. Op de vlakte komende, stelde de geheele artillerie zich in bataille op, hare flanken en rug waren gedekt door drie compagnieën der middencolonne; de ambulance en trein marcheerden daarachter, gedekt door de 4° compagnie dier colonne. De achterste colonne dekte den rug dezer macht. In dezen marschvorm werd in zuidelijke richting gemarcheerd, terwijl men zooveel mogelijk op de kampongranden van Lantjot en Baijoe aanhield. Zoodra de vijand die zich in Olir Blang genesteld had de colonne in de flank kon bestoken, opende hij lilla- en geschutvuur uit zijne daar aangelegde versterkingen. Nadat de artillerie dit beantwoord had, werd de marsch voortgezet. Ter hoogte van de le colonne gekomendie steeds in carré's en échelon ten noordoosten van kampong Baijoe stondontving haar commandant den last, de linkerflank der hoofdcolonne te dekken. De rechterflank der hoofdcolonne werd beschermd door eene com- 14e bat. O c c O 14e bat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 587