1204 De veroverde wapens 8 lilla's, 17 lansen, 76 klewangs, 84 ge weren, 13 sabels, eenige kanounen en kleine messen werden grooten- deels vernietigd en begraven. Zoowel de gevonden wapens als de kleeding der verslagen vijanden droegen blijken, dat de eigenaars tot de aanzienlijken des lands hadden behoordRadja Laksamana van Boelei (Passangan) was o. a. gesneuveld. Van onze zjjde had men eveneens offers te betreuren. De lc luitenant der infanterie V. H. Kalis en de 2" luitenant P. Iiaupt sneuvelden, de eerste bij de bestorming; de le luitenant R. J. Van Zwol werd gewond; voorts sneuvelden 4 en werden gewond 45 mindere militairen. De noord- en oostflanken van het bivouac werden zooveel doenlijk versterkt door middel van bamboe doeri en pinangstammen. Daarna werd voor den troep gekookt. Na de noodige rust gehouden te hebben, ontving de kapitein C. B. A. Opscholtens de opdracht, om met twee compagnieën van het S'' bat. de kampong in noordoostelijke richting te doorzoeken en den vijand zooveel mogelijk nadeel in zijne bezittingen toe te brengen. Op krachtige wijze werd deze taak volbracht, de hier en daar nog aanwezige vijanden werden verjaagd, 8 stukjes geschut vernageld, 10 gevulde rijstschuren en 50 groote en kleine huizen in de asch gelegd, terwijl vele vruchtboomen werden omgekapt. Tegen half twee uren n. m. keerde deze troep in het bivouac terug met slechts één gewonde. Om 3 uur in den namiddag werd de orde een oogenblik verstoord .door het plotseling en snel terugkeeren van eenige dwangarbeiders. Onze soldaten werden hierdoor in den waan gebracht, dat de vijand in aantocht wasin de verwarring werd een officiersbediende dood geschoten. Om 4 uur 's namiddags werden de gesneuvelden, gewonden en zieken onder geleide van de 3e en 4e compagnie van het 14e bat. naar Kota Karang gebracht. De chef van den staf ging mede, om den Bevel hebber den goeden uitslag mede te deelen en nadere orders te vragen. Deze colonne werd door den vijand die zich op verren afstand achter galangans en kampongranden had opgesteld bestookt, ech ter zonder verlies toe te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 589