1205 Eveneens werd het bivouac te Biaug Pria in den loop van den dag beschoten, waarbij de troep vier gewonden allen mindere militai ren kreegmet het vallen van den avond hield het schieten op, om tegen 9 uur weer te beginnen en eenigen tijd aan te houden. Een paar lichtkogels in noordoostelijke en oostelijke richting gewor pen, gaven zekerheid dat de vijand zich niet in de nabijheid van het bivouac waagde. De troepen waren voor het grootste gedeelte in carré opgesteld (zie schets)de helft bleef des nachts wakenveldwachten noch posten werden uitgesteld, alles bleef in stelling. Den volgenden morgen (20 Juni) om 8 uur keerden de twee com pagnieën behalve eene sectie, die door den Bevelhebber was aan gehouden—in het bivouac terug; zij bracht slachtossen en vivres voor één dag mede. Door den Bevelhebber werd bepaald, dat den 21e» niet uitgerukt zou worden, daar de vijand aanzoek had gedaan, om zich te onderwerpen. Den morgen van den 20™ werd de troep bezig gehouden met het in verdedigbaren staat brengen van het bivouac en het doen eeuer verkenning naar kampong Beloek. Deze kampong, die men versterkt had, was geheel verlaten. Verder werden wapens en ledergoed in orde gebracht en zond men de zieken en gewonden onder geleide van eene compagnie naar Kota Karang. In den namiddag werd uit kampong Beloek en uit het huis van den gesneuvelden Hadjie Roem, dat op de sawah stond, op het bi vouac geschoten. Eene sectie artillerie werd onder dekking van eene compagnie op de vlakte in batterij gebracht en deed door haar vuur dat van den vijand spoedig zwijgen. Eenige vijanden, die zich achter galangans en hoogten hadden ver zameld, werden verdreven. Eenige hoofden van kampong Baijoe vervoegden zich bij den co lonne-commandant met het verzoek, om vier lijken van gesneuvelde hoofden uit kampong Batoe te mogen opgraven. Deze lieden wer den naar den Bevelhebber gezonden, die echter, na den colonne-com mandant en den eerstaanwezend officier van gezondheid gehoord te hebben, afwijzend op hun verzoek besliste. 1885, Dl. II.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 590